Wastafel op fonteinkast plaatsen

Vandaag ons fonteinkastje met wastafel opgehaald. We hebben deze gekozen:
1737829451438.png

Nu zit er in de wastafel niets aan gaten om deze mee aan de muur te bevestigen. Er zit ook niets aan de wastafel noch aan de onderkast om deze twee aan elkaar vast te maken.

Moet ik de kast gewoon aan de muur hangen, kit op de bovenkant en dan de wastafel erop? En dan natuurlijk de zijkanten netjes afkitten
 
Kan hem helaas sowieso nog niet helemaal monteren, want ik kom erachter, dat ze vergeten zijn een afvoerplug bij te leveren :(
 
Afvoer plug en kraan zijn accessoires.
Bevestiging bouten bij sommige types wel.
 
Ik heb me ook vergist. Ging nog iets anders zoeken en vond de afvoerplug. Die is gewoon netjes bijgeleverd.

Nu ga ik het nog niet afronden, want ik heb een 12mm waterleiding uit de muur die afgedopt is. In principe heb ik alles om het netjes aan te sluiten, maar als er nu op zondagavond iets mis gaat ben ik de Sjaak. Dat is het nadeel van zelf klussen; je kunt je niet te veel risico's veroorloven. Volgend weekend weer verder.
 
Het voordeel vaak klussen is een hele grote bak met over gebleven spullen daar zit altijd iets bij om het op te lossen.
Bv: als je een sok 15 knel mist en je hebt een puntstuk 15x1/2knel en een schroefbus 1/2x15knel
en als het geen zicht werk is draaide ik dat gewoon in elkander.
 
op die 12mm kun je een stopkraan knel 12mm op monteren. Fontein met siliconen vast zetten. Na drogen gaat dat nergens meer heen.
 
Dank!
Op die 12 mm zit nu een knel en een stop. Ik heb een 90 graden bocht waar ik de kraan op aan kan sluiten.
Moet ik dan eerst die knelring van de buis halen?
 
Je kunt ook haakse stopkraantje plaatsen 12knel naar 3/8 voor slang kraan.
Je zei 90 graden bocht hoe mag ik dat voor stellen?
En wat voor kraan en aan sluiting wil je maken.
heb hier een tekening hoe je knelring kunt verwijderen zonder speciaal gereedschap.
hoe een knel ring te verwijderen.jpg
 
Dit komt nu uit de muur. 12 mm leiding, met moer, knelring en stop:
20250127_203127.jpg

En dit heb ik liggen om het aan te sluiten. Kraan met leiding er aan vast, 90 graden bocht van 12 mm knel naar iets waar die aansluiting van de kraan op past. (Geen idee waarom ze werken met 2 maten (12 mm en 3/8)) Dit past wel.
20250127_203218.jpg

Een stopkraan had ook gekund inderdaad. Alleen ben ik gewend een stopkraan op een leiding recht naar boven te maken.
 
Persoonlijk vind ik stopkraantjes ietwat overbodig, maar daar zijn de meningen over verdeeld. Wanneer heb je die nou nodig en kun je dan niet net zo makkelijk even de hoofdkraan afsluiten?
Maar ieders eigen keuze.

In principe kun je het zo aansluiten. Je kunt zelfs overwegen om de knelring die er nu al op zit te hergebruiken, heb ik al een paar keer succesvol gedaan. Dan de stop er af, het t-stuk erop en de flexslang van de kraan bevestigen. Wartel goed aandraaien, kraan monteren, hoofdkraan open en kijken (hopen) dat het niet lekt.

Anders knelring verwijderen zoals hierboven beschreven (soms lukt het ook met een tang, voorzichtig draaiende bewegingen maken).
Dan t-stuk middels snelkoppeling monteren en dan flexslang en kraan bevestigen.
 
Ik moet toch wat zeggen @Kaajee:mrgreen:

Ik weet de situatie niet normaal is er geen (bocht 90 graden bij)
Zo nu te zien is het een knie puntstuk.
En @TS wou weten hoe knelring los moet.
Vele mensen gebruiken een knie vandaar ik hoekstop kraantje zei die is vlak net als je knie puntstuk.
Zie tekening waarom een knie heeft een scherpe rand snijd de rubber stuk van kraan wartel:
aansluiting op een slang.jpg
 
Op de foto zie ik er al een haaks puntstuk er bij zitten Als de knelring niet beschadigd is kun je die gewoon gebruiken.

Oeps niet goed gelezen dit was al bekend
 
Een hoekstopkraan kan handig zijn om het water aan te passen. De fonteintjes zijn niet groot. Ga je daar de handen wassen, komt er toch met een behoorlijke kracht water uit de kraan met als gevolg veel gespetter. Met een hoekstopkraan kun je die hoeveelheid aanpassen.
 
Zie tekening waarom een knie heeft een scherpe rand snijd de rubber stuk van kraan wartel
Daar had iemand bij de bouwmarkt me ook al op gewezen en daarom een bocht die ik nu heb geadviseerd omdat daar niet zo'n scherpe rand aan zit.
Een hoekstopkraan kan handig zijn om het water aan te passen. De fonteintjes zijn niet groot. Ga je daar de handen wassen, komt er toch met een behoorlijke kracht water uit de kraan met als gevolg veel gespetter. Met een hoekstopkraan kun je die hoeveelheid aanpassen.
Wel een goed punt. Kan ik wel altijd nog doen als er inderdaad te veel gespetterd wordt.
Kijk als je direct die foto van de kraan liet zien dan had ik ook gezegd die knel ring en wartel kan je zo weer gebruiken.
Die had ik op dat moment niet bij de hand 😀
 
Daar had iemand bij de bouwmarkt me ook al op gewezen en daarom een bocht die ik nu heb geadviseerd omdat daar niet zo'n scherpe rand aan zit.
Dan ben je goed geadviseerd in die bouwmarkt.
Ben hier op het forum vele al tegen gekomen die dat niet wisten.
Vandaar dat ik de tekeningen maak.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan