Ik gebruik altijd hennep en vaseline. Dan krijg je zoiets altijd waterdicht en keurig recht, want je kan dan altijd iets terug draaien zonder dat de boel begint te lekken.
De uitwendige schroefdraad moet je vooraf iets opruwen met een zaagje of tang om de hennep een beetje houvast te geven.
Hoeveel hennep je moet gebruik: niet te veel en niet te weinig. :) Ik bedoel, dat is moeilijk uit te leggen. Probeer het gewoon. Lukt het niet, gooi dat stukje hennep weg en probeer het opnieuw.
Ook als je te hard moet vastdraaien om de kraan in de juiste positie te krijgen: minder hennep ertussen, want je wilt niet de boel kapotdraaien.
Het is echt makkelijker dan je denkt.
Er bestaan speciale middeltjes om te gebruiken in plaats van vaseline, maar sommigen daarvan worden zo hard als beton. Ik heb begrepen dat echte loodgieters daar niet blij van worden bij reparaties. :) Ik gebruik dus eenvoudige (zuurvrije) vaseline die te koop is bij elke drogist (de bekende blauwe potjes).