Warmtepomp zwembad schakelt steeds uit

100 meter 6mm2 is inmiddels binnen gekomen ( het zal gaan om een afstand van 85 meter met 6mm2, er moet een omweggetje gemaakt worden en dan nog de bestaande 12 meter 2,5mm2 vanaf de meterkast tot de buitenmuur. Wellicht kan ik dat in de toekomst nog verminderen naar 5 meter ) .

Volgende week wordt er een gleuf gefreesd 🙈.

Maar nu iets interessants.
De oude warmtepomp is teruggegaan ter "reparatie" ...... na 2 weken kreeg ik het bericht terug , dat er niets mis wat met deze warmepomp..... de vraag zal blijven of ik belazerd ben of niet.

De nieuwe warmtepomp is nu een week of 3 in gebruik , waarvan totaal een 10-12 dagen gedraaid denk ik. Een van de laatste dagen , kijk ik en zie ik ineens dat de warmtepomp uit is, terwijl die aan zou moeten zijn ....... toeval?

Gekeken naar het stroomverbruik en voltage , voltage is op de turbostand puinhoop ( 207 V bij 2600 watt , maar de warmtepomp blijft vrolijk zijn werk doen). Na de eerste testen - de eerste dagen , heb ik alleen nog maar de "smart/laagste" stand gebruikt , met een verbruik van ca 1100 Watt , en het voltage is dan 223V.

Op een dag stond hij dus ineens uit. De grafieken bekeken , en ik zag dat er een piek geregisteerd was van 257 Volt , heel misschien was dat bij die andere warmtepomp ook zo , maar niet geregistreerd ( datapunts voor de grafieken worden elke 15 sekonden genomen). Na die piek van 257V zag ik dus dat de warmtepomp uit was , maar of die piek er net voor was , of net erna , dat is niet na te gaan.

Dit is met deze warmtepomp maar 1 keer gebeurd , en daarna geen kuren meer gehad.

Komende week komt er een kabel van 6mm2 ipv 2,5mm2 ( buiten de 12 meter van huismuur tot meterkast) wat kan ik nog doen om het geheel te vebeteren? Want die 257 Volt vindt ik wel een beetje gek , en gezond zal het ook niet zijn voor de aparatuur. Kan natuurlijk ook zijn dat het een meetfoutje is van de "smart-sensor".

Bedankt ,
Cor
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan