Vloerverwarming blijft koud

Help!

Ik heb vloerverwarming middels stadsverwarming. Alles werkt aan de kant van de aanvoer. Echter gaat er iets bij de blauwe kraan fout.

Voor de blauwe kraan voelt de buis gloeiend heet aan. Na de blauwe kraan is hij weer koud.

Als ik de kraan
IMG_5519.jpeg
even met de klok mee draai en daarna weer tegen de klok open draai voel ik even een hete stroom door de buis gaan. Na een paar seconde wordt deze echter weer koud.

Ik heb op de foto een rode streep bij de hete buis getekend en een blauwe streep waar de buis dus even heet wordt als ik aan de blauwe knop draai. Maar dus hierna weer snel koud wordt.

Kan iemand mij misschien helpen met dit probleem op te lossen?

Ik heb een volledige foto bijgesloten, wellicht dat er nog meer problemen zijn die ik niet zie.

Alvast mijn dank 🙏
 
Dit is geen goede stadsverwarmings verdeler. Tevens mag je nooit alle aansluitingen afsluiten op de vloer verdeler.
En de gehele installatie zal goed waterzijdig moeten zijn ingeregeld.
Vanuit de stadsverwarming is een maximale flow ingesteld en mogelijk is dat in deze situatie niet genoeg.
 
Deze installatie is bij de oplevering van deze woning meegeleverd vanuit de bouw. Is dus niet later geinstalleerd oid. Dus wat bedoel je precies met dit is geen goede stadsverwarming verdeler? En wat bedoel je met alle aansluitingen nooit afsluiten?

Graag wat meer info, ben een leek op dit gebied dus wat zie je precies dat niet klopt?
 
Na de blauwe streep moet het hete water naar beneden naar de 4 onderste grijze buizen met rode ringetjes aan de bovenzijde. Dat is je vloerverwarming en daar gaat het warme water er in. Dat gebeurt nu niet en wordt dus ergens geblokkeerd. Bij die witte kraan of bij het zwarte onderdeel (je pomp). Ik denk dat één van die twee het blokkeert...
 
Ja dat klopt, na de blauwe kraan voel ik wel stroming maar geen warmte zoals voor de blauwe kraan. De buizen zijn na de blauwe kraan allemaal koud. Ook de leidingen die in de vloer gaan zijn lauw/koud.

Hoe kan ik de oorzaak achterhalen?
 
Heb je iets gewijzigd sinds de laatste keer?

- kijk eens of de witte kranen links en rechts
En dan dus onder de blauwe streep en helemaal links op de foto iets doen bij het draaien.
- kijk ook of de 4 ventielen wel open staan (dat zijn de 4 grijze kranen met blauwe stipje).
 
Deze twee: waar staan ze nu op?
Schrijf dat op en/of maak een foto om dat te onthouden en zet ze (iets) hoger.

Om te testen mag je ook wel kort even helemaal open (hoog zetten) maar niet te lang want er mag niet te heet water de vloer in.



IMG_5519.jpeg
 
En ook hier zeg ik het nog maar eens,op het hoogste punt van beide leidingen dienen ontluchters aanwezig te zijn.
Daar waar lucht geen water en dus geen warmtetransport.
Een zo veul gemaakte fout ongelofelijk.
In deze situatie kan er zich in zowel de aanvoer en retour lucht zitten en dat belemmerd de warmte stroming.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan