Vloer van bovenaf isoleren - moet piano kunnen dragen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goedemiddag,

Ik wil de vloer in een werkruimte van ca 22 m2 zelf isoleren. Er is geen kruipruimte. Het moet van bovenaf.

De vloer van de ruimte is van beton. De vloer is goed vlak.

De vloer moet een piano kunnen dragen van 250-350 kilo.

Wat raden jullie mij aan qua constructie? Volstaan drukvaste platen met underlayment platen erop?

Of is toch een raamwerk nodig?
 
Dat gewicht is het probleem niet. Het losse, schuif-en beweegbare van de isolatie en de underlayment.
Lengte breedte heeft ook invloed. Hoeveel naden van platen gaan er komen.
 
  • Like
Waarderingen: Haensel
Vloer isoleren kan natuurlijk altijd van bovenaf maar wil je een beetje isolatie dan komt de nieuwe vloer toch snel 5-10cm hoger te liggen.
Gaat dat met de bestaande deuren, hoogte van het plafond enz.?
 
  • Like
Waarderingen: Haensel
Dank. Daar had ik niet bij stil gestaan.

De vorm van de kamer is ietwat apart. Alleen de hoeken rechtsboven en linksonder op de tekening zijn haaks. De maten zijn ca. In de huidige situatie (zonder isolatie) ben ik met laminaat leggen rechtsboven begonnen. Ik stel me zo voor dat je met underlayment platen ook daar begint.


1706466243195.png
 
Als de ondervloer echt goed vlak ligt dan zou ik overwegen om inderdaad drukvaste isolatieplaten te voorzien om daarop dan bijvoorbeeld osb platen in twee lagen met verspringende naden te voorzien.
 
  • Like
Waarderingen: Haensel
Hier is speciaal plaatmateriaal voor, een stuk dunner dan hout.
PIR is er ook in (nog) drukvastere vorm. (alleen een keer tegengekomen als B-keuze partij, wordt vooral gebruikt onder dik beton)
 
  • Like
Waarderingen: Haensel
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
3
Weergaven
1K
Reacties
6
Weergaven
6K
  • Lieveke78
  • Vloeren
  • 3
  • 154
Reacties
3
Weergaven
154
Vloeren
IJkenhout
Reacties
1
Weergaven
185
  • Gesloten
Reacties
7
Weergaven
342

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via