verwijderen oude zonneboiler, wat weghalen aan buizen en wat niet

We laten morgen (vrijdag) een oude zonneboiler met collector verwijderen. Het ding zat al in ons huis toen we hier kwamen wonen, is inmiddels fors verouderd en doet niets meer. De loodslabben om de collector op het dak zijn ook niet goed meer, en daardoor begint het te lekken. De boiler moet er dus uit en de zonnecollector moet van het dak af.

Mijn vraag gaat over wat ik moet laten weghalen en wat laten zitten. Het uitgangspunt hierbij is dat 1. ik er totaal geen verstand van heb, 2. ik zelf ook graag wil weten hoe het zit en 3. er eventueel ook wel ‘iets’ mag blijven zitten als dat zinvol zou zijn voor een toekomstige bewoner (we willen binnen een paar jaar verhuizen) die zeer waarschijnlijk óf een nieuwe zonneboiler wil laten plaatsen, óf zonnepanelen wil.

Bijgaand de foto’s. Onder uit de zonneboiler komen twee buizen (1 en 2) en aan buis 1 zit een derde buis gekoppeld (met de blauwe knop die een opening bovenaan heeft) die gebruikt lijkt te worden om een vloeistof af te kunnen voeren. Die buis loopt uit in de waterafvoerbuis waarin ook de afvoer van de wasmachine zit.

Concreet:

Wat moet / zal ik onderaan weg laten halen?

1. Alleen de afgekoppelde buizen 1 en 2 op plek A? Zodat die buizen naar beneden toe er nog wel zitten, maar eventueel weer gebruikt kunnen worden om een nieuwe zonneboiler of zonnepanelen of zoiets aan te koppelen?
2. of moet ik / is het raadzaam om onder de cv-ketel óók iets af te sluiten en weg laten halen? En zo ja, wát? Het zit er nogal ingewikkeld uit namelijk en ik wil niet het risico lopen dat er teveel afgesloten wordt. En ja, de monteur zal wel weten wat ie doet, zegt mijn man, maar ik wil het zelf ook graag snappen. Zodat ik niet achteraf spijt krijg van zaken.

Heel graag leer ik van jullie, dank alvast voor het delen van jullie wijsheid.



IMG_0693.jpeg

IMG_0692.jpeg

IMG_0689.jpeg
 
Laatst bewerkt:
  • Waarschuwing
    Klusidee
    Waarschuwing
  • Er gaan 3 koperen buizen de CV in/uit:
    Geel: gas, niks mee doen. (logisch maar voor de volledigheid)
    Rood: warm water komt uit de CV ketel, deze sluit je aan op de warm water leiding die het huis in gaat. Hier komt verder niks tussen.
    Blauw: koud water de CV in. De komt op de koud water leiding. Hier moet een inlaatcombinatie tussen.
    Bij jou is dat nu het wat je met "A" omcirkeld hebt.
    Deze kan je hergebruiken als deze bij de ketel past, dat zou zo moeten zijn, maar check dat voor de zekerheid. (of geef het merk en type cv ketel)

    Ik zou dus alles weghalen wat weg kan, anders krijg je stilstaand water in sommige leidingen, dat wil je niet.
    Ook wat ik hier geel omcirkeld heb.

    Tip: laat de heet water kraan eventjes lopen en markeer de leidingen die heet worden. Dat is de rode die uit de ketel komt en een leiding die het huis in gaat.
    Dan weet je welke twee op elkaar horen. (ik heb het wel eens verkeerdom gegaan, maakt niet uit want eenvoudig weer te veranderen, maar zonde van het werk)
    zonneboiler.png
     
    Laatst bewerkt:
    inlaatcombinatie rechtstreeks onder de ketel plaatsen in de kw leiding, de kw toevoer hier dan op aansluiten.
    de warmwater uitgang van de ketel rechtstreeks op de warmwater leiding aansluiten, het mengventiel en het overige leidingwerk kan dan verwijdert worden.
    Als het goed is zou er een zonneboiler ombouwset zijn geplaatst van Intergas, deze kun je eventueel laten zitten (sensor en ring in flowsensor)
     
    @Jackd dankjewel voor je leerzame en behulpzame uiteenzetting, hier kan ik wat mee. Dan laat ik liever alles wat bij de zonneboiler hoort afsluiten en weghalen, zodat we geen stilstaand water ergens in krijgen. En dan moet een nieuwe bewoner maar weer nieuwe leidingen gaan aanleggen.

    De CV-ketel die we nu hebben (de vorige is in 2018 verwijderd) is een Intergas HRE36 / 30 CWS + A-label pomp. Past de inlaatcombinatie op de kw leiding van deze ketel?
     

    Login

    Je wachtwoord vergeten?
    Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
    or Log in via
    Back
    Bovenaan Onderaan