Verdiepingsvloer deugt niet

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste klussers,

Mijn schoonmoeder heeft 9 jaar geleden door "een mannetje" het een en ander laten verbouwen in huis. Er is o.a. een verdiepingsvloer gemaakt, een trapgat gecreëerd en een vaste trap naar zolder gemaakt.

Tijdens het plaatsen van de verdiepingsvloer heeft een tuimelraam open gestaan tijdens een bui waardoor de vloer nat is geworden. Daardoor is een bobbel in de vloer ontstaan en is de vloer gaan kraken. Dus is mij gevraagd hiernaar te kijken omdat dat kraken maar vervelend is. Echter vielen mij gelijk een aantal dingen op:

A -De vloer bestaat uit houtcementplaten, ik heb nog niet kunnen zien wat daar onder zit maar is dit gebruikelijk?
B - De trap (rechte open trap) heeft geen spil en zit aan een kant aan de muur geschroeft. De zijkant (wang)waar die niet aan de muur zit lijkt volledig aan de tredes te hangen en aan niets anders. Ook aan de onderkant staat deze niet vast. In mijn ogen hangt deze wang dus aan de verdiepingsvloer en aan de tredes en door het eigen gewicht en het belopen zou de trap dus onderuit kunnen schuiven omdat hij niet verankerd is onderaan, ik kan hem zo optillen aan die kant. De tredes staan ook niet waterpas. De kant waar de wang "los hangt" is verzakt.
C - Er is een scheur zichtbaar in het stucwerk van het plafond haaks op het trapgat van ongeveer 1.20m
D - de bobbel (toevallig onder het bed waar ze zelf niet hadden gekeken) loopt van muur tot muur. De oorzaak is nog niet bekend maar ik vermoed dat de houtcementplaten strak tegen elkaar zijn gelegd en door werking omhoog zijn gekomen.

Nu is mij gevraagd om advies (rekening houdend dat ik geen expert ben maar wel enig bouwinzicht heb). Ik heb het idee dat er een beunhaas bezig is geweest en vraag me af of er b.v. met een raveling is gewerkt en het feit dat er een scheur is ontstaan in het stuwerk en de trap aan een kant is verzakt lijkt mij erop duiden dat de contructie niet deugt. Ik heb dan ook mijn twijfels over de veiligheid. Het verbaast me eigenlijk dat het al bijna 9 jaar zo staat.

Ik dacht het volgende te doen.
1. Een deel van de kamer leeghalen waar ook de bobbel in de vloer zit, tapijt en ondervloer eraf en kijken hoe de verdiepingsvloer verder is opgebouwd.
2.Kijken of er een raveling is gemaakt.
3. Liefst zou ik de wang vastzetten aan de vloer (ook houten balken constructie) zodat deze niet verder onderuit kan zakken en de verdiepingsvloer minder belast wordt.


De woning staat in Rotterdam-Zuid en is een 3 verdiepingen hoge flat waar ze de bovenste verdieping van in eigendom hebben. De muren zijn kalkzansteen en de verdiepingsvloeren een houten balken constructie.
Het "mannetje" is niet te achterhalen.

graag jullie gedachten hierover.
 
Hallo Erwin,
als jij met houtcementplaten dezelfde bedoelt als die ik ken als houtwolcementplaten (zoek maar op google voor een afbeelding, dan zie je vanzelf wat ik bedoel) dan kan het haast niet anders zijn dat er nog een dragende vloer onder zit. Platen zijn vooral bedoeld als isolatie, meestal bij dakbeschot. Als er alleen deze platen zij gebruikt verbaasd het me dat er nog niemand doorheen is gezakt. Wellicht neergelegd om het contactgeluid te voorkomen/verminderen? Dus snel een plaat oplichten en kijken wat er onder zit. En als er een andere vloer onder zit, zou ik ze gewoon weghalen. Ben je meteen van de hobbel en wellicht ook van het kraken af. Zo nodig de onderliggende vloer bij het krakende gedeelte van extra schroeven voorzien.
Wil je ze niet weghalen (bijvoorbeeld omdat je dan ook de plinten moet verplaatsen), kan je proberen de hobbel weg te schaven/raspen/ steken. Zal lastig gaan. Materiaal is slecht te verwerken en het cement heeft een destructief effect op gereedschap.
Als er alleen een balklaag onder zit, zou ik ze zeker weghalen en vervangen door hout/vloerplaten.
Maar voordat je het oude en nieuwe materiaal over de trap gaat versjouwen zou ik inderdaad de zwevende trapboom opvangen door er een klos onder te maken dan wel de trapboom verlengen tot deze dragend wordt. Een beetje opkrikken tot de treden weer waterpas zijn, kan heel goed. Een autokrik doet hier wonderen. Let er wel op dat de vloer waar de trap op rust voldoende dragend is. Met een beetje mazzel kom je op of vlak naast een balk uit. Anders zou ik zeker een extra balk tussen de bestaande balken plaatsen.
Over de scheur kan ik op afstand weinig zeggen. Te weinig draagvermogen van de vloer? De vloer is gaan werken omdat de trap er aan hangt? Ik zou eerst de rest oplossen en dan eens kijken of repareren mogelijk is.

Succes.
 
Het lijkt me nuttig een foto van de vloer te plaatsen om goed vast te kunnen stellen welke platen het zijn.
 
Net zoals Ceesz zeg, de houtwol-cementplaten zijn bedoeld als plafondplaat voor akoestische en thermische doeleinden en nooit als beloopbaar vloerplaat. Als het zo is meteen verwijderen en een deugdelijke vloerplaat aanbrengen.

De scheur in het stucwerk, zo'n mooie rechte zeker. Dat is vaak het gevolg van het nalaten vliesband aan te brengen, althans als er gips/stucplaten zijn gebruikt.
 
Ik zou in de huidige wereld niet zo stellig durven te zijn, er is zoveel mogelijk je wordt er tuureluurs van. :wink:
Zo ben ik ben deze platen toch behoorlijk wat als dakbeschot voor een platdak tegen gekomen. En als we een dak maakten hingen we echt niet aan ballonnen. Er zijn van deze platen waar ze hardhouten latten in hebben verwerkt.
Kijk hier eens.
 
Bedankt voor de reacties.

Ik heb nog eens op internet gekeken en het zijn volgens mij geen houtcementplaten maar gipsvezelplaten, sorry voor de verwarring. Het zijn in geen geval de houtwolcementplaten voor dakbechot. De platen die ik zag zijn ongeveer 1cm dik en aanzienlijk groter in afmeting met een gladde bovenkant. Foto's wil ik wel maken maar ik woon 130km verderop dus dat komt wel bij een volgend bezoek. Daar wil ik liever niet speciaal voor heen en weer rijden.

De trapboom rust overigens wel op de benedenvloer maar staat niet vast. Of er een balk in dat stuk vloer zit durf ik niet te zeggen want er ligt parket op, misschien vastgelijmd. Waar de trapboom de vloer raakt is wel zichtbaar aan krassen dat deze redelijk beweegt. Het lijkt mij ook praktischer om eerst het probleem met de verdiepingsvloer op te lossen en dan naar de trap te kijken.

De scheur in het stucwerk is niet helemaal recht. Hij slingert met een uitwijking van zo'n 5cm uit het midden naar beide kanten. Lijkt mij echter dat als het plafond stabiel is dat dat ook niet zou moeten scheuren zonder vliesband.
 
Van die site.

Toepassingen zijn o.m.:
- nagalmbeperking via systeemplafonds met hwc in theaters, studio's, scholen, zwembaden, trappenhuizen e.d. (absorptie van geluid)
- thermische isolatie in bv. parkeergarages en onderdoorgangen
- dragend dakelement (hwc gewapend met hardhouten latten


Nergens een toepassing voor de vloer of ik moet er overheen zien natuurlijk
 
Google maar even op gipsvezel en vloerelement.
Ik heb ook eens een toepassing gezien in houtskeletbouw in Zweden waarbij op de balklaag direct een gipsvezelplaat dubbellaags werd toegepast.
Een keiharde persing en net zo sterk als hout.
 
Nog even voor de duidelijkheid
Erwin 001 schreef:
Ik heb nog eens op internet gekeken en het zijn volgens mij geen houtcementplaten maar gipsvezelplaten, sorry voor de verwarring. Het zijn in geen geval de houtwolcementplaten voor dakbeschot. De platen die ik zag zijn ongeveer 1cm dik en aanzienlijk groter in afmeting met een gladde bovenkant.vliesband.

De verwarring kwam omdat ik het bindmiddel meer op cement dan op gips vind lijken. Dat zal voornamelijk door de kleur zijn gekomen. Maar het zullen dus gipsvezelplaten zijn.

Het lijkt nogal op platen van een merk dat begint met een F.
Deze producent heeft wel vloerplaten, die bestaan uit meerdere lagen, ik heb echter maar 1 laag kunnen zien aan de rand van het trapgat door de vloerbedekking en ondervloer iets op te lichten. Ik zal dus de vloer toch eerst open moeten leggen om hier uitsluitsel over te geven. Als ik dat doe zal ik ook wat foto's maken.

Misschien dat ik volgend weekend tijd heb.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan