Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Op de muur in de trapkast zitten wat schimmel vlekken. Is geen verdiepte trapkast, geen buitenmuur. Ik denk de ventilatie te verbeteren door een rooster in de onderste traptrede te maken. Trapkast wordt vooral gebruikt voor voorraad.
Goed idee?
Hoe groot zou het rooster moeten zijn?
Is een dikke betonnen muur met aan de andere kant trapkast van de buren.
In en uitgang: bij openen van de deur, dagelijks toch wel, wordt er dan lucht aangezogen.
We hebben hem behoorlijk vol gestopt, misschien is dat ook een oorzaak?
Ventilatie gaat het beste met zo laag en hoog mogelijk gaten. Onder de deur een kier van 15mm, en bovenin een rooster (niet te klein). Bijvoorbeeld in het stootbord van de bovenste trede die in de kast uitkomt.
Heb je een vochtigheidsmeter in de kast? Als het een koudebrug is, dan helpt dit mogelijk onvoldoende.
Vochtigheid is 57% niet veel anders dan in huiskamer 56%
Koude brug: ja niet anders dan bij andere muren in huis. Opbouw is: fundament > vloer > muur tussen de woningen. Op andere plekken op dezelfde muur geen schimmel vlekken.
Aanvullend: kastdeur zit in huiskamer.
Om esthetische reden liever geen rooster in de kastdeur. Ik denk aan onderste trede en een van de bovenste treden. En misschien een ontvochtiger in de kast.
Het zit zo. De ruimte is gevuld met ???? goederen en die hebben, zie het als een accu, een bepaalde temperatuur gekregen. De muren hebben ook een bepaalde temperatuur deze wordt beinvloed door de temperatuur die aan de andere zijde van de muren, deur, vloer of plafond heerst. Er is een warmtestroom die bevat een bepaalde hoeveelheid vocht, de luchtvochtigheid, en deze trekt van warm naar koud. Onder invloed van de luchtvochtigheid kan het vocht in die warmtestroom condenseren op een vaste stof die het dauwpunt heeft. Denk aan het flesje fris uit de koelkast.
Dit hele proces wordt door 4 parameters, de temperatuur en de luchtvochtigheid van zowel die van binnen als van buiten.
De plekjes die je nu ziet worden regelmatig iets te vochtig of het drogen duurt te lang.
De luchtvochtigheid is je bekend zorg dat je de temperatuur te weten komt dan kan je hier het dauwpunt berekenen.
Merk op dat de inhoud van de kast als accu kan werken. Dus het blijft langer warm in die ruimte of het duurt langer voordat de kast de een bepaalde temperatuur heeft gekregen. Zijn er zaken poreus kan er veel vocht zijn opgeslagen.
Aan papier of karton zie je ook vaak of er situaties aan het veranderen zijn.