Trekkoord van trekschakelaar kapot

Hallo,

Ik heb eergisteren de trekkoord van mijn lamp in de badkamer kapot getrokken. Hieronder wat foto's. Ze staan niet helemaal goed, de eerste en laatste foto moeten eigenlijk nog een kwartslag naar rechts gedraaid worden.

116167_20170203_202932_1.jpg
116167_20170203_202735_1.jpg
116167_20170203_202622_1.jpg


De lamp doet het nog maar ik weet niet niet hoe ik de trekkoord moet bevestigen. Er is een langwerpig kapje dat over de gehele lengte zit dat ik er volgens mij af moet halen. Vervolgens heb je twee deeltjes.

Een wat groter deeltje met 2 pennetjes en een kleiner deeltje met een veertje erin.

Kan iemand mij helpen?
 
Zo te zien op de tweede foto is er wat van het middelste gedeelte afgebroken. Is dus denk ik niet meer te repareren.

Voor pakweg 10-15 Euro heb je een nieuwe en daar heb je dan weer jaren plezier van! :wink:
 
Just had the same problem and fixed it here how:
- place the 2 parts with them red arrow in. I think in the lower of the 2 photos it's already the case.
- find a tiny rope (ca. 1mm diameter) and place it as indicated in blu
- the tips of three okay with the spring will press into the corresponding spot of the schakelaar as indicated in green. Intermittently with every pull off the rope, left, right.
- place the 3rd piece (where there's no red arrow) into the whole thing while making sure the tiny rope stays in place.
- done. Repairing instead of replacing saves the environment :)
Screenshot_20220524-154135_Chrome~2.jpg
 
Ook wij zitten inmiddels met hetzelfde probleem en proberen het te fixen.

De eerste poster was het gelukt om het langwerpige 'kapje' (waar het touwtje onder moet) te verwijderen. Iemand enig idee hoe dat moet? We hebben al wat zitten trekken, maar het ding zit muurvast. Missen we gewoon een clipje of hendeltje ofzo?
 
Een paar jaar geleden hetzelfde probleem gehad met dit specifieke type trekschakelaar. Destijds heb ik er een nieuw dun draadje er in geprutst, dat van de week ook afbrak. Naar mijn mening is dit een ontwerpfout. Er past alleen een héél dun draadje in, en dat breekt dan na verloop van tijd. Ik heb de schakelaar nu vervangen door één van een ander merk, waar gewoon een dikkere draad in past.
B0970C46-C635-4152-8667-AC94CAA92F63.jpeg
d
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan