solderen koperen knie lukt niet

Hi klussers
Ik ben de waterleidingen ( warm en Koud) aan het verplaatsen(alles nieuw gekocht). De gedeelte dat uit de muur en achter de kast blijft ben ik aan het solderen. Wat in de kast uitkomt is met knelkoppelingen gedaan. Helaas lukt het bij 1 knie 12 mm niet. Ik heb al 3 pogingen gedaan maar zonder succes. Het water in de buis heb ik leeg laten lopen zo ver dit kon. Bij het verhitten vleuren de koperen knie en pijp naar bijna zwart, de soldeerpasta verdampt , de draadsoldeer smelt maar er vindt geen capillaire werking plaats. De draadsoldeer smelt en bedekt alleen de rand van de sok van de knie en als het afkoelt kan je die zo weer afhalen. Helaas laat nu ook oude soldering aan de ander kant van de knie los. Dus het probleem wordt alleen groter lijkt het.
Het liefst koop ik geen nieuwe knie maar zou dit eventueel kunnen vervangen voor de "dikkere versie".
Wat doe ik fout en hoe kan ik dit herstellen en zorgen dat alle de soldeernaden goed gesoldeerd worden?

Alvast bedankt!



20250809_184701.jpg
 
Alle onderdelen goed blank schuren en aan beide zijdes insmeren met soldeermiddel. Dan warm stoken en het tin vloeit er zo in. Inderdaad oppassen dat je het niet te heet stookt, want dan verbrand het soldeermiddel.

Wet je zeker dat er geen water in de buis staat? Leeg laten lopen zover als het kan is niet genoeg, de leiding moet gewoon leeg om te kunnen solderen. Als deze niet vanzelf kan leeglopen, moet je de leiding leegblazen.
 
Als soldeerpasta verdampt cq verbrand stook je met een te grote (hete vlam) en nee dan werkt het niet.
Alles uit elkaar opnieuw schuren en rustig aan stoken op het midde van het knietje, nu langzaam soldeer er bij tor het overal rond vloeit en dan vlam weg.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan