Reparatie voeg tussen bakstenen muur en betonnen plafond

Beste klussers,

De bovenste voegen van de enkelsteens muur in mijn schuur zijn aan reparatie toe. Deze is aan de afwijkende kleur te zien al eens hersteld en vermoedelijk door werking met het plafond nu weer gescheurd/afgebrokkeld.

Ik heb al een tijdje lopen googlen en AI bevraagt over de beste aanpak, hier kom ik niet tot een eenduidig antwoord. Het varieert van uitkrabben en opnieuw aanbrengen van een flexibele voegmortel tot aan rugvulling plus kitten om de werking op te vangen. Daarnaast steunt het betonnen dak ook op deze voegen en ben ik daardoor terughoudend met zomaar een voegmortel erin te kwakken ivm de benodigde draagkracht.

Wat verder opvalt is dat de voeg op de foto over de hele lengte van de muur 15 mm breed is en daarboven een spleet zit van nog eens 15 mm. De diepte van de spleet is 5 a 6 mm. Aan de muur er tegenover is dit niet het geval en is er alleen een voeg van 15 mm aanwezig.
De constructie lijkt dus niet geheel recht.

In die spleet zaten voorheen ook deels houten latjes die er naar verloop van tijd bijna vanzelf tussenuit vielen.

Hoe zouden jullie deze voegen herstellen en wat voor product zouden jullie daar specifiek voor gebruiken?

Alvast hartelijk dank,

Vincent

1000123076.jpg


1000123077.jpg
1000123073.jpg
 
Het beton rust ergens op en met een spleet van 5mm is dat niet op die voeg.
Normaal gesproken wordt er eerst gemetseld en daarna gevoegd, die voeg draagt dan niks, dat doet de metsel specie.

Die voeg kan je eruit hakken en opnieuw doen,
dan kan ook met een voeg-kit.

Zou wel uitzoeken waar het plafond nog wel op rust.
 
Dank voor je reactie.

Ik zou niet zo goed weten waar het dak anders op moet rusten. Op dit moment uiteraard niet die spleet maar wel de ruimte voorbij die spleet waar nog wel specie zit(tot aan de buitenzijde) en via de andere muren waar er niet of nauwelijks spleten zijn.

Zou het niet simpelweg zo zijn dat ze op de laatste rij bakstenen weer een laag specie gelegd hebben en vervolgens het dak erop geplaatst hebben?

Betreft een jaren 70 woning, mocht dat helpen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan