Radiator open of half scheelt dat?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

We hebben de discussie of het ook wat uitmaakt qua warmte afgifte als je de radiator helemaal open draait of half. Ook qua stookkosten uiteraard!

Monique
 
Uiteraard scheelt dit, denk aan een auto......... trap het gaspadaal half in of helemaal. U komt er uiteindelijk wel maar het duurt wat langer.

De radiatoren in de woonkamer "altijd"volledig open laten staan, de rest kunt u naar believen knijpen.

Bij een geknepen radiator ( half open) zal deze radiator wel warm worden, alleen een stuk langzamer, hierdoor wordt er minder warmte in de ruimte afgegeven en zal er dus theoretisch een besparing kunnen optreden.Doordat er meer warmte naar de woonkamer gaat en de woonkamer dus eerder op themperatuur is.
 
Is hoe je het bekijkt.
Als je problemen hebt met het opwarmen van de rest van het huis, en je bent niet voorzien van thermostaat kranen. Je werkt dus met een kamer thermostaat.
Dan heeft het wel degelijk nut.
Het duurt dan inderdaad langer als je iets half open / dicht zet, in de ruimte waar de KT hangt.
Hierdoor krijgt de rest van je huis meer tijd om op te stoken / mee te lopen met de cv die langer verwarmt.
Dus wil niet altijd zeggen dat je dan bespaart.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan