Plafondlamp ophangen - beugel direct aansluiten op plafonddoos?

Beste klussers,

Ik ben een totale beginner als het op klussen aankomt en heb weinig ervaring (en helaas ook niet altijd even veel inzicht, maar we doen ons best). Vandaag probeer ik een plafondlamp op te hangen in mijn nieuwe koophuis en ik heb me al enigszins ingelezen + laten adviseren bij de bouwmarkt, maar ik weet het eerlijk gezegd niet zeker en wil het toch even hier vragen voordat ik iets geks/gevaarlijks doe.

Op de eerste 2 foto's is te zien waar ik de lamp op wil hangen (daar heb ik recent een verhuisfitting op aangesloten). Hoe ik dacht dat het zou werken; gat boren in het plafond en daar een beugel op plaatsen. Maar nu zie ik dus zo'n gat in het plafond zelf (als het goed is heet dit de plafonddoos?) en zie ik ook geen andere boorgaten in het plafond, terwijl de vorige bewoners hier ook een lamp op hadden gehangen. Bij de bouwmarkt gaven ze aan dat ik de beugel rechtstreeks op de plafonddoos aan kon sluiten met extra lange M4 schroeven (heb 30mm en 40mm gekocht). Het gekke is dat er dus nog wel één schroef inzit, dus ik weet niet of de vorige bewoners het ook op die manier hebben gedaan, maar goed. Online lees ik echter verschillende verhalen, waaronder dat er per se een afdekplaatje op de plafonddoos móet zitten.

Tijdens het typen kom ik er trouwens achter dat ik de draden van de lamp nog moet afknippen denk ik (zie foto 3), dat heb ik ook nooit gedaan. Wat voor spullen heb ik daarvoor nodig?

Eigenlijk wil ik dus even weten of ik het goed begrepen heb:
  • Ik haal de stroomgroep eraf en controleer dit met spanningzoeker
  • Ik haal die ene schroef (die nog in de plafonddoos zit linksonder op de foto) eruit
  • Ik schroef de plafondbeugel van mijn lamp middels de lange M4 schroeven op de plafonddoos
  • Ik sluit de draden via de kroonsteen aan op de draden van mijn lamp (blauw op blauw, zwart op zwart)
  • Ik sluit de lampenkap aan op de plafondbeugel en schroef deze vast

Zie ik dan iets over het hoofd, of zijn er nog andere manieren om dit makkelijker te doen? En graag zou ik nog wat hulp kunnen gebruiken bij het afknippen van de draden van mijn lamp.

Alvast bedankt!



IMG_7E301F41-116A-4E69-A684-27485BBA69B1.JPEG

tempImageT95OvI.png

tempImagew0BQwr.png
 
Ja dat is het wel zo'n beetje.
Draden hoef je niet per se af te knippen, je kunt ze ook wegwerken in de kap van het armatuur.
Als ik jou was zou ik het kroonsteentje wat (ook) bij je lamp geleverd is, gebruiken.
Dat zwarte plastic hoesje, schuif je (evt) over de draden die uit je plafond komen.
Wellicht moet je dat hoesje dan wel een stukje afknippen.
 
Dank voor je reactie. Ik heb inmiddels begrepen dat ik dat zwarte plastic hoesjes + witte stuk plastic af kan breken en weg kan gooien, maar ik weet niet zeker hoe ik dat moet doen. Of is dat witte stuk plastic toch wel het kroonsteentje? Waar moet ik wat dan precies knippen?
 
Is het een Ikea lamp? Welk type?

Voor zover ik weet is dat witte stukje wat aan het armatuur zit, een kroonsteentje. Althans, een wit plastic omhulsel met daarin een kroonsteentje.

Die zwarte tule, hoes dient als extra omhulsel, bescherming voor de draden uit je plafond. Dat is zacht materiaal en kun je op gewenste lengte afknippen
 
Met kracht? Dat zou niet hoeven, dan laten zitten en de draden inclusief tule, hoesje aan de bestaande kroonsteen uit het plafond bevestigen.
Dat is een prima methode.

Of is dat zwarte een hard stuk plastic? Kan het op de foto niet goed zien.
Is het hol?
Lijkt mij dat je dat witte doosje gewoon kunt openklappen. Even met een kleine schroevendraaier open wippen.
 
Laatst bewerkt:
Ik loop toch nog een beetje vast, weet namelijk niet waar ik zou moeten knippen of wat ik zou moeten afbreken om de koperdraden van de lamp zichtbaar te krijgen. Die tule (uiteinde) steekt aan de ene kant van het witte plastic omhulsel, daar zit niets in (als ik daar in kijk kan ik het witte plastic zien), aan de andere kant van het witte plastic omhulsel zit nog een klein zwart gedeelte en dan de draad naar de lamp. Zie ook foto 3. Waar moet ik nu precies knippen om het koperdraad zichtbaar te krijgen? En voor de volledigheid, doe ik dat dan met een schaar of met zo'n kniptang? Ik begrijp dat de koperdraden nog omhuld zijn en weet dat daar een speciale tang voor is (die heb ik volgens mij ook), maar ik heb het gevoel dat er dus nóg iets omheen zit.

Als je mij op de foto zou kunnen aanwijzen hoe en waar ik moet knippen kom ik een heel eind denk ik!

Heb trouwens online even gezocht naar het nummer wat op het witte plastic zat en toen kwam ik dit tegen:


Heb geprobeerd met een schroevendraaier dit open te wrikken aan de kant waar de tube dus uitkomt, maar ik vrees dat ik het kapot maak en misschien heb ik het nog nodig. Hopelijk weet jij het nu.
 
Laatst bewerkt:
Maak anders eens een duidelijker foto van dat witte kastje met zwarte tule aannde ene kant en de lamp draden aan de andere kant (neem ik aan)
 
Die dingen kunnen vervelend zijn,
volgens mij zie ik langs de (lange) zijkant aan de kant van iedere hoek een weerhaakje. dus 4 stuks, daar een kleine schroevendraaier tussen en niet bang zijn de boel te slopen.
Het kan altijd nog dicht met isolatietape eromheen.
 
Geen idee of de foto's je gaan helpen aangezien het product hierboven het al goed weergeeft, maar bij deze. Het stukje 'gouden' draad is dus de draad die echt van de lamp komt, daar zit op het einde een stukje zwart overheen wat aan de ene kant in het witte kastje steekt en daar komt aan de andere kant die zwarte tube uit. Zoals hierboven in die link te zien zou het mogelijk moeten zijn om dat witte kastje + zwarte tube weg te kunnen halen en dan houd je denk ik alleen nog de gouden draad van de lamp + korte zwarte uiteinde over, maar ik weet niet zeker of dat de bedoeling is.



tempImageYX7ibf.png

tempImageOcRdOz.png
 
Update! Ik heb het open weten te krikken met flink wat kracht. En daar inderdaad wat ik al hoopte, het andere zwarte uiteinde blijkt de koperen draadjes te bevatten van de lamp. Ik ga even kijken of ik deze draden nu van het witte kroonsteentje af ga halen en direct op de plafond ga aansluiten of dat ik de plafonddraadjes toch via die buis ga aansluiten, maar ik denk dat ik nu wel verder kom. Dank voor de hulp in ieder geval, thread nog voor de zekerheid heel even open laten als het kan haha



tempImageufR1ht.png
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan