Perilex stekker verlagen of niet?

Hallo, wij krijgen een nieuwe keuken. Volgens het leidingplan moet de perilex aansluiting 5 cm boven de vloer zitten. In de huidige situatie zit deze 68 cm boven de vloer. Zie foto. De muur betreft een betonnen muur tussen de buren waar je echt niet makkelijk een geul in trekt om de boel te verleggen. Volgens het keukenplan is er 3 cm ruimte tussen de kastjes en de muur. Met de stekker erin is het net boven de 4 cm. Er komen op
Die wand 2 ladeblokken met daarboven de inductieplaat. Wat zijn nu de opties? Laten zitten en evt stukje uit de achterwand keukenblok zagen? Of er een perilax kabel aan knopen en dan een losse perilax wcd monteren? Alle ideeen zijn welkom
IMG_3950.jpeg
 
De makkelijkste oplossing is om het blad iets dieper te maken en de kastjes en alles iets verder van de muur
te plaaten. Ik heb ook ooit alles exact op de op tekening aangegeven plekken aangelegd om er later achter te
komen dat de keukenbouwer meer verstand had van keukens als van het intekenen van afvoerpunten.
 
Dat laatste lijkt mij ook het veruit makkelijkst. Keuken aanpassen is veel lastiger (en duurder).
Tenzij je dat liever toch wil, een iets breder werkblad is best fijn op zich.

Een (platte) kabelgoot, (icm opbouw perilex wcd) geschikt voor 5 aders kan ook, dan wel lassen op/in huidige perilex wanddoos, masr die blijft in principe dan wel bereikbaar (niet dicht stucen/smeren).
 
Ik zou wel installatie draad/kabel nemen, beste is 5 aderig ymvk, die kun je dan met beugels op de muur vastzetten. En gebruik goed lasklemmen in de oude perilex doos.
 
Even bellen met de keuken verkoper, waarschijnlijk kan er inderdaad een gat in het kastje komen en merk je daar verder niks van achter de laden.
Een gat komt er toch wel, want het snoer moet anders onder de kasten uitkomen.

Een kookplaat gaat meestal minder lang mee dan een keuken en dan kan de plint lekker blijven zitten als het stopcontact blijft waar ie nu zit. (een plint hoort er makkelijk af en weer op te kunnen, maar dat is niet altijd het geval)

Verder is het persoonlijke voorkeur. (die van mij is wel te raden..)
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan