Perilex aansluiting doorlussen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Er is al veel geschreven over dit onderwerp maar zit toch nog met een vraag.

Ik heb een oven/kookplaat combinatie met een perilex aansluiting. Helaas ging de kookplaat stuk en heb ik een nieuwe moeten aanschaffen. In tegenstelling tot de oude kookplaat is dit er 1 met een eigen perilex aansluiting. (de vorige was via de oven geschakeld).

De oven blijft staan en behoudt zijn perilex aansluiting. Kan ik een nieuwe aansluiting maken (doorlussen van bestaande aansluiting) en deze gebruiken voor mijn nieuwe keramische kookplaat?

Zo te zien heb ik 3 fasen. (in een lasdoos 3 bruine, 1 blauw en 1 aarde draad en 3 aparte (kook) groepen in de meterkast) Wie helpt me, want ik wil graag weer kunnen koken.
 
Vooruitlopend op een eventueel antwoord van een elektro-specialist:

Is er iets bekend over de verbruiksvermogens van de oven en van de nieuwe kookplaat?

Want dat zou wellicht invloed kunnen hebben. Dan staat het er maar vast bij...
 
NEE doorlussen van een perilex aansluiting mag niet.

Heeft ook geen zin zo'n combinatie is op elkaar afgestemd maar een nieuwe separate kookplaat zal een hoger vermogen hebben.

Ik denk overgens dat de oven WEL op een normale aparte groep zou kunnen. Deze hebben meestal geen hoger vermogen dan zo'n 3KW. Verdiep je hier eens in.

Suc6
 
Op het plaatje van de oven staat een max van 10,5 kw.

Van de nieuwe kookplaat is het opgenomen vermogen 6300 Watt
 
Dat van die oven zal incl. de (ex)kookplaat zijn. Een oven van 10KW vind je in huishoudelijk gebruik niet (snel).

Tja je kookplaat heeft echt een eigen groep nodig. Dan zou je er dus nog 1 bij moeten (laten) maken.

Of je doet het de hard way stekkertje wisselen lastig maar kan wel.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan