Onderverdeelkast in schuur installeren

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goedenavond heren,

Mijn zwager heeft een bouwkavel gekocht met een schuur erop en die gaat binnenkort het huis bouwen. Nu hebben we afgesproken dat ik alle elektra aanleg, behalve de groepenkast in huis, omdat ik dit een te groot risico vind, laten we die installeren.

In de schuur zit nog helemaal geen stroom en daar had ik even een paar vraagjes over.

We willen in de schuur dus een onderverdeelkast maken dat de stoppen er hier eerder uitvliegen dan in huis, zijn hier speciale kasten voor of kan hier een gewone groepenkast in? We willen 4 230 volt groepen, en 2 3fase groepen.

En wat voor grondkabel moet erheen? Het is ongeveer 60 meter.

Hoe moet het in huis worden aangesloten? Moet daar een aparte hoofd- en aardlekschakelaar voor de schuur? De hoofdzekeringen moeten er uiteraard nog in, hoe zwaar moeten deze zijn?

Zijn hier verder nog tips over waar ik aan moet denken?

Nog 1 vraagje over het huis:
We fezen zelf de sleuven en boren zelf de gaten in de muur, hoe zetten we dan de buis en de inbouwdozen vast totdat de aannnemer alles heeft aangesmeerd?

Al met al heel wat vragen, ik hoop dat jullie me willen helpen!
 
Oke, ik heb de meeste wel doorgelezen inmiddels. Hierbij maak ik op dat het volgende wel mag:

Hoofdzekeringen: 3X40 A --> automaten in hoofdkast --> 25A (delen door 1,6?) --> automaten in onderverdeler 16A (zelfde berekening).

Of deze methode:

Hoofdzekeringen: 3X63A --> hoofdkast 40A --> onderverdeler 25A.
Zelfde berekening gebruikt.

Klopt dit zo?
En is er ook een methode om dan het aantal groepen te berekenen wat toegestaan is? En misschien ook nog de draaddikte?
 
Je telt eerst het totale vermogen van de schuur op.
Dat vermogen doe je maal 0,7(70%)
Dat vermogen reken je om naar een stroom.
Die stroom reken je om naar een beveiliging.
vanaf die beveiliging reken je naar de kabel.
 
En om buis vast te leggen in een gefreesde sleuf gebruikt u rvs draadnagels, of platgeslagen stukjes pijp (genoeg reststukken toch) of speciale keggen.
De doos kunt u in het uiterste geval fixeren met afval materiaal of desnoods met een schroef welke u later dient te verwijderen.
 
Oke, dank voor jullie antwoorden. Ik heb alleen het probleem dat het totale vermogen heel erg wisselt en ik het nu nog niet eens weet aangezien de machines nog gekocht moeten worden. Er komt door de tijd een hoveniersbedrijf te zitten en aan die eisen moet het nu al gemaakt worden.

Wat moet ik nu dus voor waardes aanhouden? Er komt ook een klein werkplaatsje in met een boormachine, slijptol e.d.
 
Een installatie wordt opgezet naar aanleiding van de vraag.
Eerst gaat u duidelijk de vermogens of aansluitwaardes van de aan te sluiten apparatuur op papier zetten,
dan werkt u een verlichtingsplan uit voor de schuur en plant u ook nog wat aanslutingen voor een koffieapparaat e.d.
Verders neemt u nog wat algemene contactdozen mee in uw ontwerp.
Aan de hand van deze aansluitingen en verwachtingen richt u een nieuwe verdeelkast in.
Hier komt uit een totaal aan te sluiten vermogen,
hier leid u uit af het tegelijkertijd benodigd vermogen,
rekeninghoudend met diverse factoren en lengte ontwerpt u de benodigde aansluitkabel.
Deze kabel kan een bepaald vermogen aan,
hiervoor ontwerpt u dan een aansluitgroep in de hoofdkast.
Misschien heeft u wel heel veel nodig en moet de hoofdkast ook aangepast worden.
Aangezien u toch al het gezonde idee heeft geopperd de zekeringkasten te laten aanpassen door een erkend installateur, zal het geen verkeerd idee zijn de goede man al in dit stadium om advies en ontwerp te vragen.
Succes.
 
Dankje voor de uitleg. Misschien laat ik inderdaad de onderverdeler ook wel installeren maar vanaf die kast moet ik het verder wel zelf kunnen toch? Dan is alles afgezekerd dus is er niet zoveel gevaar meer.
 
Quote)Aangezien u toch al het gezonde idee heeft geopperd de zekeringkasten te laten aanpassen door een erkend installateur, zal het geen verkeerd idee zijn de goede man/vrouw al in dit stadium om advies en ontwerp te vragen.
Succes.(Quote
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan