Omtimmeren van leidingen en de nieuwe electriciteitsmeter

Status
Niet open voor verdere reacties.
Vraag 1 Mag je de gas- en electriciteitsleiding tussen invoer huis en meterkast omtimmeren?
Vraag 2 De nieuwe electriciteitsmeter die vanaf afstand gelezen kan worden. Werken deze meters op de 2 bestaande draden of moet er een extra draad getrokken worden?
 
1 lopen ze zover door je huis heen

2 deze werken op PLC(PowerLineCommunication) over 3Fasen en nul.
Overigens trekt een gebruiker daar geen draden voor, alle bedrading t/m de meter is voor de netbeheerder.
 
Beste Mensen,

1
Ze komen in het souterrain aan. De leiding loopt naar de gasmeter van het benedenhuis (2 meter) en splitst zich in een standleiding naar het bovenhuis (8 meter) Het gaat mij vooral voor het aftimmeren van de standleidingen van gas en electra in een houten koof (ventilatie nodg?)

2
Bij mij lopen 2 draden (buiten de aardleiding om) De nul en de fase.
werkt de PLC ook hierop of moet de netbeheerder overal 3 fasen gaan aanleggen?
 
Wat betreft de electra is dat geen probleem, wat betreft gas volgens mij moet er dan een gasdichte ommanteling omheen die tot buiten de woning loopt en daar rondom gasdicht is gemaakt.
Maar dat zullen de gasspecialisten wel weten.

PLC gebruikt 2 draden een fase en een nul.
PLC word op alle drie de fasen gezet zodat het niet uitmaakt wat voor aansluiting je hebt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan