Ombouw hangtoilet

Hallo,
Zoals zo
PXL_20260425_200051996.jpg
velen ben ik ook (na veel wikken en wegen) eindelijk begonnen zelf een hangtoilet op de badkamer te plaatsen ipv het oude ding. Heb veel gegoogled hoe het in het werk ging toch maar de stoute schoenen aangetrokken.
Alles staat inmiddels en ben toegekomen aan de ombouw met twee lagen gipsplaat 2x12,5. Echter de breedte van de ombouw moet ongeveer 63 cm zijn. De breedte van de gipsplaten in de bouwmarkten zijn 260 x 60 cm breed. Die passen dan mooi in mijn auto achterin als ik ze doormidden snij. Dan heb ik 2 x 130 lang.
Nu de vraag: kan ik die platen ook horizontaal monteren met 65 breed en dan twee boven elkaar? Dan heb ik ook 2 x 60 hoog is 120.
Of moet het voorstuk altijd uit een geheel bestaan ivm sterkte?
Ben al hiermee begonnen maar nu ook te twijfelen.
Groet en bedankt voor eventuele reacties.

IMG-20260424-WA0000.jpg
 
Laatst bewerkt:
Gips is daar naar mening echt niet de juiste keuze voor. Het kan makkelijk zijn voor in je auto maar beter 1 grote plaat van bijvoorbeeld watervast mutiplex van 18mm goed vastzetten. Ze hebben ook bij de bouwmarkt kant en klare platen voor het toilet maar ik gebruik altijd multiplex.

Verder twijfel ik over wat je hier hebt gecombineerd. Zwart met grijze buis met kit ertussen? Daar kunnen we beter even wachten op onze goeroe op dit vlak op het forum Henk.

Screenshot_20260426_072806_Gallery.jpg
 
Dank voor de reactie.
Inderdaad kan ik het ook in de bouwmarkt op breedte laten zagen. Dan past het ook in de auto.
Wat betreft die afvoer. Ben er inmiddels ook achter gekomen dat zwart pp is en geen pvc. En dat dat samen niet te verlijmen is. Heb ik wel gelijmd met pvc lijm en het zit muurvast. Zwart zat bij het pakket.
De originele aansluiting vanuit de koof was met wit pp 110. Heb daarvan een stuk van gebruikt naar de pvc bocht 30 gr. Daarin een pvc verloop naar 90 waar de zwarte pp in gaat.
Alles in een keer gelijmd ivm de juiste hoogte en afstand. Toen na wat heen en weer bewegen twee dagen later ik merkte dat er wat beweging zat in de witte buis en grijze bocht. Helaas los dus. Toen ben ik hierop gaan googelen en kwam erachter dat wit en zwart pp en geen pvc is en niet te verlijmen is. Tijdens het googelen over het monteren van het toilet en aansluiten nergens iets gelezen hierover. Overigens zit de zwarte met pvc lijm muurvast in de grijze verloop 110/90.
Bij het pakket zat ook een zwart verloop met manchet. Echter had ik een 30 gr bocht nodig en in de diverse bouwmarkten niet te vinden met manchet. Dus moest er toch gelijmd. Overigens dat witte stuk pp vanuit de koof uiteraard vervangen door grijs...
Dank en groet
 
Laatst bewerkt:
De verbinding tussen de zwarte pp en grijze pvc met lijm is ook onbetrouwbaar. Die moet je dus ook vervangen. PP kun je alleen verbinden d.m.v. manchetverbindingen of door het maken van lasverbindingen.
 
Dank. Dan heb ik een probleem en moet alles er weer uit. Immers de grijze verloop 110/90 zit verlijmd in de bocht. Ik had dus een grijze verloop met manchet moeten hebben. En zoals gebruikelijk niet te vinden in de bouwmarkten.
Dat heb je dus als beginnend klusser op (ver)bouw gebied. Al doende leert men, maar is wel leuk werk. Het kost heel veel tijd om alles uit te zoeken en aan te schaffen. Heb je eenmaal besloten (na veel gegoogel) om het op een bepaalde manier te doen, blijkt het niet de 'goede' manier. De ene doet het zo, en een ander iemand weer anders.
Overigens dat ik geen 60 breed gips wilde gebruiken, maar 63-65 breed, had te maken met het feit dat anders het toilet niet exact in het midden van de ombouw zou zitten. Pietje precies dus... en maak het mezelf veel te moeilijk. Maar je wilt je later ook niet ergeren met van: "had ik het maar anders gedaan."
Wat nu??? Even pauze.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan