Luchtrooster dichtmaken en kozijn kitten

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik wil een aantal (5) luchtroosters (permanent) dichtmaken. Ze doen het niet meer, zijn niet nodig en zorgen nu dus voor "lekken". Zowel qua warmte en geluid.

Ik wilde (in ieder geval aan de buitenkant) 18mm betonplex gebruiken (aan de binnenkant ook maar eigenlijk). Dit past ertussen, evt. zelfs dikker
(zie blauwe lijn op foto).
(er helemaal uithalen kan natuurlijk ook, maar dan moet ik ook weer iets doen aan de onstane gat; dichtmaken of een geheel nieuwe ruit, dit is veel makkelijker)

Ik zat te denken om de plaatjes tegen het rooster aan te kitten waardoor je meteen de boel goed afsluit. Evt. kan ik er nog 2 bouten doorheen boren, waardoor je beide platen (binnen en buiten) aan elkaar vastklemt ahw.

Welke kit kan ik hier het beste voor gebruiken? Moet dus goed lijmen, watervast zijn (buiten) en goed afsluiten/isoleren.

Tweede vraag betreft de "ruimte" tussen kozijn en muur (zie rode pijl): hier zit her en der ook wat ruimte en deze wil ik meteen afkitten, ook weer om geluid en warmte binnen te houden. Ook daar de vraag welke kit is hiervoor het beste?

21204_IMAG0295_Small_1.jpg
 
Hallo Kaajee.
Is het mogelijk de lamellen uit het rooster te halen,
bij somige roosters kan dat namelijk.
Als dat mogelijk is een geïsoleerd paneeltje terug plaatsen.
Dit zijn paneeltjes met aan beide zijden HPL
Zijn op marktplaats wel te krijgen.
Deze verlijm je met lijmkit.
En wat betreft als ze er niet uitkunnen dan is u oplossing prima.
De kier tussen de muur en het kozijn is die van binnenuit te vullen, want van buiten is een hele klus om ze strak te krijgen.
Wil het niet van binnen dan is een polyurethanne kit het beste.
deze heeft namelijk een hogere treksterkte dan beglazingskit.
En een lijmkit is moeilijk af te werken.
De beste is de pro 11 fc in een zwarte met geel en oranje metalen koker.
Hier kun je ook prima mee lijmen [ ze lijmen er zelf vliegtuigen mee]
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan