Lekkende aansluiting?

Beste leden,

Ik wilde de kogelkraan een kwartje rechts draaien om deze af te sluiten om het verwarmingselement te verwijderen. Nu zie ik dat deze lekt vlak boven de kogelkraan.

Kan je hier iets aan doen of isbhet gewoon stuk?

Als 2de vraag:

Ik wil de verwarming verwijderen. Kan ik best dan de cv installatiekraan voor water dichtdraaien zodat deze geen water kan geven en dan het verwarmingswater aflaten om vervolgens de valve te verwijderen en af te toppen? Ik heb geen kennis van leidingwerk maar moet dit probleem even oplossen :).

Kijk links boven om het waterlek te zien



20260731_164601.jpg
 
Ik gok dat de verbinding met de radiator lekt:
beide kogelkranen dicht draaien,
de radiator drukloos maken. (eventueel via de ontluchter)
Dan stopt het lekken waarschijnlijk al omdat de druk eraf is.

Zo kan je ook testen of de kranen goed afsluiten.
 
Beste jack, hier een duidelijke foto met waar het precies lekt.

Het lekt dus niet via de koppeling die gemaakt word met de moer naar de radiator toe. Maar doordat ik het kogelkraantje wilde dichtdraaien begon het te lekken vlak erboven. Ik ben er zeker van want er kwam ook een bubbel uit en ik zie het visueel heel sterk.

Ik maak alvast de radiator drukloos.

Ik wil eigelijk de radiator verwijderen omdat deze in de lucht gemonteerd staat in een garage waar die nooit gebruikt kan worden. Maar als de kogelkranen lekken kan dit me veel problemen geven vermoed ik, best iemand laten komen of kan ik dit zelf maken?

Ik wil de kogelkraan verwijderen en aftoppen (omdat deze stuk is wellicht).



Naamloos.jpg
 
vreemd als je hem afsloot dan lekt ie normaal waar je de platkop schroevendraaier zet om hem dicht te zetten
in dit geval lijkt deze te lekken op het onderblok maar als goed is is het staartstuk en onderblok een vaste verbinding
in dat geval lekt deze dus bij de aansluiting op de radiator

zou cv ketel drukloos maken radiator aftappen en de leidingen afdoppen
let op je hebt tules erbij nodig is namenlijk kunstof ik gok 16x2
 
@Bram92 Ik dacht ook dat het enorm bijzonder is dat dit gebeurd. Vervolgens dacht ik ook dat op de plek dat ik aanduidde er geen mogelijkheid tot lekken was omdat dit een vaste verbinding was maar er kwamen wel degelijk zowel water als bubbels langs die plek.

Het beste lijkt me inderdaad om alles te verwijderen en het geheel af te toppen. Ik ben hier niet mee bekend en ken niets van leidingwerken, dit valt buiten mijn kennisscope.

Ik probeer wat opzoekwerk te verrichten.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan