Leidingwerk in beton

Goedemorgen,

Deze vraag is al wel voorbij gekomen op het forum. Alleen ook graag advies over de koppelstukken. De foto laat zien de waterleidingen in het douche gedeelte. Voorheen stond hier een douchebak, maar die hebben we er uit gesloopt en de aannemer wil een verhoging storten van beton. Ik heb gelezen dat een mantelbuis vereist is voor de waterleidingen. Hoe zit het met de koppelstukken, is het wel verstandig dit alles in het beton te storten?



IMG-20250729-WA0006.jpeg
 
Koppelstukken verpakken. Cement en messing gaan niet samen.

Voor de rest beoordelen we geen werk dat professionals uitvoeren.
 
Bedankt voor de reactie.
We hebben alleen een aannemer er naar laten kijken. Aangezien ik een aantal zaken had gelezen op dit forum, wilde ik graag wat advies. Wellicht plaatsen douchebak verstandiger? Dit was oorspronkelijk ook zo.
 
Ja er zou een drain en een inloopdouche van gemaakt kunnen worden.

Nee, koper en messing mag niet in het cement.

Een drain heeft een lagere inbouwdiepte dan dit sifon dus wel rekening mee houden dat je vloer dan lager kan worden dan de originele als je hier geen rekekening mee houdt.

En die flexpijp is vragen om verstoppingen, helemaal in een 90 graden bocht.

die pijp moet geen ribbels hebben waarin vuil en vet zich kan gaan ophopen.

En de drain zou op de achterwand komen, de wand rechts van waar jij de drain wilt, althans zo zie ik het vanaf de foto. Een foto met de hele badkamer zou meer informatie verschaffen.
 
Ik heb talloze koperen en messing verbindingen gezien in cement, weggesmeerd.
Hoe zou je anders b.v. een muurplaat voor een mengkraan met soldeer aansluitingen in een muur moeten verwerken?
 
Er komt dan ook regelmatig een topic langs over doorgeroeste muurplaten.

Of roest in de voeg van de tegel, drie keer raden waar die roest vandaan komt.
 
Ha, maar hier gaat het over messing en koper, en dat roest dan blijkbaar toch niet door :-).
En daarbij, je dient e.e.a. volgens mij goed af te dichten op bepaalde plekken.
 
Iedereen bedankt voor de reacties. Fijn al die tips!

De ingang van de douche zit rechts. (Foto is genomen van de ingang) Het gaat om een 5 hoek doucheruimte met 2 stenen muurtjes met deur ertussen.

De regendouche zou aan de linker kant komen.
Er moet nog een vloer gestort worden want er zat een hoge douchebak (ca 20 cm )in.
Het is dus wel van belang de drain dichtbij de afvoer te plaatsen in de muur? Ivm water afloop?

Drain zelf is niet vereist. Eventueel kunnen we ook weer een douchebak plaatsen als dit makkelijker te realiseren is.

Voorheen was de badkamer een slaapkamer, dus de leidingen liggen op de vloer, vandaar dat sowieso verhoging moet komen.
 
Maar is een hoge opstap wel wenselijk? Zelf zou ik voor de laagst mogelijke oplossing kiezen...
 
Liever de gehele badkamervloer verhogen bedoel je?
Ivm lekkage door slechte kitranden en wiebelende douchebak hebben we deze eerst verwijderd. De gehele badkamer vervangen is een klus voor over een paar jaar. Ivm de kosten eerst de douche weer netjes krijgen.
 
Ala je later toch "echt" gaat verbouwen, zou ik nu voor de goedkoopste en meest praktische oplossing kiezen, lijkt mij dan toch een douchebak, eventueel tweedehands.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan