Lamp ophangen door spaanvezelplaat plaat boren in gewapend beton

Dag ik wil een ouderwetse kroonluchter ophangen van 80 kilo.
Maar ik woon in een oude flat met zwevende plafondplaten ivm geluiddemping . Deze zijn van spaanvezelplaat. Daarboven zit vermoedelijk een soort geperst houtachtig iets . En daarboven beton. Mogelijk/waarschiblijk is dit gewapend beton.

Zie foto

De lamp kan niet hangen aan alleen de spaanvezelplaat . Omdat ik niet weet of het geperste hout erboven alleen bij de omtrek van de plaat zit zit of overal erboven , en ook niet of het sterk genoeg is, kan hij hier ook niet aan hangen.

Dus enige optie is het beton.
Ik ben a technisch en twijfel of iemand met het betere gereedschap door de plaat en het geperste hout in het gewapende beton kan boren zodat ik de lamp toch kan ophangen.
Ergens denk ik dat dat niet zo moeilijk is mits goede boor en spierkracht maar ik weet niet of ik iets over het hoofd zie? Ik wil graag de spaanvezelplaat op het gaatje na in tact houden.

Neem aan dat een gaatje boren ih gewapend beton plafond okk niet onveilig is qua constructie oid? De lamp die eraan melt hangen is 80 kilo.

Bvd voor uw reactie,
Mvg Suus



IMG_6299.jpeg
 
Goede vragen. Ik zou in ieder geval in twee stappen boren, eerst met een houtboor door het spaanvezelplaat en het geperst houtachtig iets, en daarna met een boorhamer in het plafond. Probeer eerst inzicht te krijgen in de opbouw van het plafond, liefst met een kijkgat. Als die kroonluchter van je echt 80kg is, dan lijkt het me meer een kreunluchter. Hoeveel ruimte zit er boven de zwevende plafondplaten?
 
Wat suf… ik had inmiddels bedacht dat ik mss nogmaals moest wegen want ik had met m’n kofferweger getild . 80 kilo kunnen tillen met de hand leek me ineens niet te kloppen. n ik heb me blijkbaar een decimaal vergist .. 😏 hij is 8 kilo .
Dat maakt het een meer haalbaar scenario,
Maar de vragen blijven hetzelfde

De afstand tot plafond is 2-3 cm.

Ik zal de vve vragen over de leidingen. Dank vOor de tip !



Denkt u dat 8 kilo an sich wel aan het houtachtige iets kan hangen ? ( er dan even vanuitgaande dat dat overal boven de spaanplaat zit?

Ook dit lijkt een soort geperst iets namelijk.

BVD nogmaals
 
Kijk, dat maakt het goed te doen! Breng leidingen in kaart, gebruik een leidingzoeker, en boor door het houtachtige heen in het beton, waar je met een goede plug voldoende houvast vindt.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan