Jute muren, wat nu?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Sinds een aantal maanden heb ik een kamer bemachtigd in hartje Leiden. De kamer ligt dus mooi in het centrum en de oppervlakte is ook redelijk ± 18 vierkante meter, zeker voor de prijs die ik betaal.
Echter ben ik erachter gekomen waarom dit toch niet de ideale kamer is voor een student. Sommige herenhuizen worden mooi oud... deze niet!

De muren (op 1 na) zijn allen van gespannen jute en vertonen allen scheuren en gaten. Aan de bovenkant van de 3,5m hoge muren krult het behang, dat zo´n tien jaar geleden over de jute heen is geplakt, naar beneden.
Het plafond is gemaakt van riet waar een rasterwerk en kalk overheen zit: niet in te boren dus! In de kamer bevind zich wel een schouw waarin gewoon te boren is (dus geen jute).
De vloer, bestaande uit houten planken is ook niet in een geweldige staat, maar daar kan ik altijd een karpet overheen leggen.

Mijn grote vraag aan de kenners: wat nu te doen?

De opties die ik heb bedacht of me aan heb laten dragen zijn op dit moment:

- een andere kamer zoeken
- met nagels met een brede kop alles bovenaan de muren weer vastspijkeren en overal scan overheen plakken (echter blijft zo elke bobbel zichtbaar...)
- een voorzetwand van gips maken (echter kan ik dit nergens aan bevestigen, aangezien het plafond te poreus is en de kozijnen geen houvast meer bieden. Mocht ik het raamwerk willen klemmen tussen de vloer en het plafond, bestaat de kans dat bij inkrimping van het hout de muur naar beneden komt.)

Ik wil benadrukken dat het gaat om een studentenkamer. Ergo: ik wil er best wat arbeidsuren in stoppen om mijn kamer behaaglijk te maken, maar het budget is niet erg groot.

Ik zal zo snel mogelijk wat foto´s maken en bijvoegen voor een indruk.
 
Achter de jutte zitten houten latten,daar zit het aan vast
Zie eens even om de hoeveel cm deze latten zitten.
En boven en onder zit zeker een lat meestal om de 50 cm verticaal
 
Mooi he, zo dicht bij de Uni / Minerva / Augustinus / Breestraat en het Rapenburg...

Voor u waren er ( en na u) komen er nog tientallen studenten op deze locaties. Die doen er niets aan. De verhuurder ook niet. Ik zou er dus ook niet veel aan doen.

Betingel, want zo heet deze jute bekleding, is uiterst brandgevaarlijk. U kunt hier met lapmiddelen niets aan veranderen zonder aanzienlijke kosten te maken. Zoals u zelf al oppert: gipsplaten wanden verhogen het woonkomfort, maar kosten u wel voor studentenbegrippen, een fortuin.

Constructief gezien is het geen probleem, en uw verhuurder ziet het graag: onderregel vastboren in houten vloer, bovenregel met montagekit aan plafond lijmen. Staanders op 30 cm uit elkaar met stoelhoeken aan de muur monteren / uitlijnen ( waterpaszetten ). Gipsplaten aanbrengen en sauzen.

Ik zou adviseren als rasechte Leijenaar: "Late zitte juh, nie rokuh en rap een ander hokkie zoekuh of blijfe zittuh met de gedeine dich..."
 
Mooie uitspraak KEES de gordijnen dicht en niet naar kijken.
Het probleem over laten aan de verhuurder.
Maar mischien wil TS daar wel heel lang blijven studeren.
In die mooie stad LEIDEN.
Dan moet hij behoorlijk lang met de gordijnen dicht wonen. : :mrgreen:
 
Mogelijk, maar lang studeren is er dus niet meer bij: 45 en dan nog maar weer eens wat anders studeren en elke avond aan de kroonluchters in de soos heen en weer slingeren is verleden tijd :lol:
 
Als het mogelijk is, dan is dat een investering die ik wel wil doen.
Indien ik meerdere jaren in die kamer doorbreng dan haal ik het geld er zeker weer uit... ook kan ik de verhuurster wel om een vergoeding vragen.

Maar zoals ik zei is het plafond gemaakt van een laag kalk over riet (dat is mij verteld althans): is dat wel stevig genoeg om daar een gipsplaten muur aan vast te maken? Straks komt die muur naar beneden... het is 3,5m hoog! Bovendien geeft die houten vloer ook een wel wat mee.
 
Voel eens met de hand over de wanden vaak zitten er vertikaal latten op de muur waar de jutte aan vast zit.
onder en boven zullen er bijna zeker latten zitten.
Kijk eens om de hoeveel cm de latten vertikaal op de muur zitten
 
Da's mooi, naast dat ik er 40 jaar werk woon ik er ook 55 jaar.. mijn mooie stadje geen kwaad woord erover dus...! Ik heb er heel wat ( monumentale ) panden in de verf gezet waar ik nog dagelijks van geniet.

U maakt geen gipsplaten muur maar een voorzetwand. Die staat vast aan de wand dmv stoelhoeken of aan de bestaande rachels van het betingel. Heeft dus niets van doen met het naar beneden komen van een plafond.
 
De muur hoeft ook niet vast te zitten aan het plafond, je kan hem ook alleen laten steunen op de vloer en dan vastzetten aan de planken in de muur. Het hoeft ook niet nmet houten balken gemaakt te worden, er zijn ookl speciale lichtgewicht blikken profielen voor.
Ook in dat plafond zitten gegarandeerd planken. Het riet alleen zou nooit blijven hangen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan