Isolatie slaapkamer vloer boven buiten doorgang

Hallo lieve klussers,

Ik heb wat advies nodig.
We hebben onze slaapkamer geïsoleerd, maar nu is er onder de vloer een deel wat grenst aan onze doorgang naar de achtertuin. Een open poort zeg maar direct op de buitenlucht. Deze zouden we graag willen isoleren. De balken zijn 17cm dik. En ik heb nog knauf acoustifit 15cm dik wat ook een goede rd waarde heeft en geluid goed dempt, zeker fijn omdat het dus onder een gedeelde doorgang is. Maar ik vraag me af of dat met de kou en vocht alleen voldoende is of moet ik ook damp open en dichte folie nog aanbrengen?

Andere adviezen en tips meer dan welkom!

Groetjes
Renske



IMG_1999.jpeg

IMG_1912.jpeg
 
Ook hier geld dampdicht aan de warme kant en dampopen aan de koude kant.

Eerst een damprem, dan isolatie en dan een afwerking en je zit goed.

Maar als er op de vloer al iets ligt dat redelijk dampdicht is, dan kan het zonder damprem als de rest dampopen is naar buiten toe.
Dan bijvoorbeeld het glaswol, met eronder (aan de koude kant dus een dampopen folie, dan een geventileerde spouw met een afwerking.

De vraag: wat ligt er op de houten planken?
 
Nog niks maar daar komen straks vilt platen en houten vloer op. Dus damp rennend aan de warme kant en damp open aan de koude kant oke!
 
Tussen de vilt platen en de planken een dampdicht laag, dat maakt de rest een stuk eenvoudiger.
 
Alles wordt bepaald door het materiaal van de laatste laag en of je deze ventilerend of volledig afgesloten gaat aanbrengen of plaatsen.
 
Eens met wgb. Als er aan de onderkant (buiten) een geventileerde laag zit (zoals gebruikelijk), zie ik geen risico op vochtproblemen.
 
@IJkenhout @wgb @Jackd Ik ben nu bezig met materiaal bestellen. Maar chatgpt gaf nog een idee waarvan ik niet weet of het kan. Even dan van bovenaf gezien zou hij de volgende opbouw hanteren. Houtenvloer met balklaag, 17cm Naturol Knauf, 4cm pir tegen de onderkant balk. Dan wordt er niet gewerkt met dampdicht en open folie. Zou dit ook een optie zijn? als ik wel voor de opbouw ga van dampdicht folie, houtenvloer, mineralenwol 17cm en dan dampopen folie moet dan het dampdicht folie wat tussen de viltplaten en de houten ondervloer komt overal liggen of alleen op het gedeelte van de vloer wat boven de buitendoorgang zit? . Of hebben julie überhaupt een beter idee?
 
Dus 17cm glaswol (dampopen) tussen de balken en 4cm pir (dampdicht) er aan de onderkant tegenaan?
Nee, dat geeft vochtproblemen, dan rotten langzaam de balken weg.

8cm glaswol en 12cm PIR kan wel. (waar de grens precies zit kan je simuleren)
 
Laatst bewerkt:
Als eerst PIR dan kan je daar net zoveel of weinig glaswol doen als je wil.
Alleen PIR kan ook, alleen dan heb je weinig geluidisolatie.
Standaard PIR platen zijn dampdicht, dus dampdichte folie is dan niet nodig.

Het enige wat belangrijk is, is van dampdicht naar dampopen.
Daarom ook opletten hoe je het gaat afwerken.

ps. je hebt ruimte zat, als je glaswol hebt liggen kan 2x17cm dus 34cm ook
 
Ik weet niet of er dan buiten die dampopen folie aan de onderkant nog een verdere afwerking komt. De foto doet vermoeden dat er een stuk lager nog een plafond komt.
Als dat niet het geval is dan zou ik ipv de dampopen folie aan de onderkant der balken daar isolerende houtvezelplaten voorzien als eindafwerking. Deze zijn dampopen en laten minder lucht circuleren doorheen de minerale wol tussen de balken. Luchtcirculatie in of direct langs de isolatie vermindert de isolatiewaarde ervan.
Ook vermijdt je daarmee dat de balken nog een koudebrug vormen.
Misschien kan je dit sowieso beter doen onafgezien of er nog een lager gelegen vals plafond komt.
 
Laatst bewerkt:
Zoals jullie zien zitten er wat smallere balken lager voor de afwerking. Dus ik ben zoekende in de beste optie voor de isolatie van dit vloer/plafond deel.
IMG_2233.jpeg


IMG_2235.jpeg
 
Afhankelijk van het feit of die ruimtes links en rechts van die doorgang al dan niet verwarmde bewoonde ruimtes zijn en of die muren links en rechts geisoleerde muren zijn zou het kunnen dat je beter zo laag mogelijk isoleert.
Dus niet tussen de bovenste balken maar wel tussen de onderste balken.
 
In dat geval maakt het volgens mij niet zo heel veel uit.
Als je lager isoleert verklein je wel de totale oppervlakte van de geisoleerde buitenschil wat normaal minder warmteverlies zou moeten opleveren.
Daar tegenover staat dan weer dat je op die manier iets meer inhoud moet opwarmen.
 

Forum statistieken

Onderwerpen
157.927
Berichten
1.040.648
Leden
111.956
Nieuwste lid
slechte-kluskabouter
Back
Bovenaan Onderaan