Hotelschakeling werkt niet

Status
Niet open voor verdere reacties.
101851_voorbeeldfoto_1.jpg



Goedemiddag.
Ik ben bezig geweest een 'oude' hotelschakeling te vervangen door een nieuwe schakelaar. Dit geeft echter veel problemen, ondanks vele combinaties geprobeerd te hebben inmiddels, krijg ik het niet werkend.

Op de foto is de huidige schakelaar te zien (boven), onderste foto's zijn de nieuwe schakelaar die deze moet vervangen.

De oude schakelaar heeft rechtsbovenin de bruine draad zitten, vervolgens zitten 3 zwarte draden in bepaalde volgorde aangesloten. De rechterknop laat mij de lamp beneden in de gang aan/uit zetten. De linkerknop is voor het licht boven (die ook nog met een andere schakelaar boven aan/uit te zetten is).

Ik hoop dat iemand hier me kan vertellen hoe ik de nieuwe schakelaar kan aansluiten om hetzelfde idee weer voor elkaar te krijgen, na 3 uren frustratie lukt het mij helaas niet meer.

Alvast enorm bedankt voor reacties!
C. Duinkerken
 
Ik kan het schema niet goed lezen maar iig moet je bruin splitsen en op beide P kontacten van de schakelaars aansluiten. Een zwarte draad gaat naar de lamp beneden, twee naar de schakelaar boven. Wat wat is zul je zelf moeten uitvinden, dat is zo niet te zien.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan