Hi iedereen,
Ik zit erover na te denken om vloerverwarming te gaan leggen. Ik heb een aantal video's bekeken en op zichzelf denk ik dat het wel een klus is die ik zelf kan doen. Toch zit ik met een aantal vragen (die ik niet kan vinden op Google / Youtube video's):
Ik zit erover na te denken om vloerverwarming te gaan leggen. Ik heb een aantal video's bekeken en op zichzelf denk ik dat het wel een klus is die ik zelf kan doen. Toch zit ik met een aantal vragen (die ik niet kan vinden op Google / Youtube video's):
- Onze vloer bestaat voor een deel uit parket en voor een deel uit tegels. Ik heb geen cementdekvloer. Onze huidige vloer ligt dus gewoon op osb platen denk ik. Daar komt nog bij kijken dat de aanbouw ietsje verzakt is. Ik wil graag vloerverwarming leggen met die noppenplaten, maar ik verwacht dat de boel hiervoor EERST helemaal geëgaliseerd moet worden, klopt die aanname? Zoja, wat is in dat geval wijsheid? Alles eruit halen (houten vloer en tegels wegbikken ofzo?)
- Op de Youtube video's die ik gezien heb, zijn het meestal volledig lege ruimtes (nieuwbouw of echt volledige renovaties). Ik kan in principe alles uit de ruimte halen, behalve de keuken. Dat wordt lastig... Hoe wordt dit doorgaans gedaan? Is het gebruikelijk om de keuken ook tijdelijk helemaal weg te halen, of kan ik deze laten zitten en bijvoorbeeld gewoon de tegels die nu in de keuken liggen allemaal wegbikken behalve bij de pootjes van de keukenkastjes zodat de keuken kan blijven zitten? Hoe zit het met het hout dat gewoon op de vloer staat?
- Ik heb nu een aantal radiatoren op de begane grond. Hoe moet ik die verwijderen? Bij sommige gaan de buizen naar beneden op plekken waar ik nieteens bij kan komen (de kruipruimte daar is volgens mij niet meer toegankelijk. De oude bewoners hebben over de ingang tegels gelegd als ik de bouwtekeningen moet geloven).