Hoe krijg ik zoveel draden/lasklemmen in de inbouwdoos?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hoi,

Het moet een simpel klusje van niets zijn, maar lukt me op dit moment niet: wil een inbouwstopcontact maken, doos zit al in de muur. Binnenkomende draden gaan in lasklemmen. In totaal zitten er dus 3 lasklemmen in de doos.
Vanuit de lasklemmen draden naar het stopcontact en ook nog draden naar een ander stopcontact. Kortom: het is dus een volle boel met draden en lasklemmen. Ik krijg het dan ook met met geen mogelijkheid allemaal in de doos gepropt helemaal niet als de wcd nog in doos moet. Hoe gaat me dit lukken?

bedankt alvast!
 
Laat ik zelf een suggestie doen: is het toegestaan om de lasdozen te verwijderen, alle draden te twisten en die te koppelen dmv het schroefcontact van het stopcontact?
 
Als de lasdoos 50mm diep is mag je ze lassen met klemmen zoals je beschrijft. Als de doos te ondiep is kun je de draden eventueel doorlussen op de WCD. Deze moet hiervoor dan wel geschikt zijn dus met twee aansluitmogelijkheden per fase, nul en aarde.
 
In een 40 mm diepe doos mag je niet doorverbinden met steeklasdoppen o.i.d. Dan moet je die WCD-gatjes gebruiken, als ze er zijn.

Anders beter een andere WCD met die mogelijkheid kopen; dan ben je van het gepruts met losse draadjes tussen las en WCD ook af. Bovendien werken die insteekklemgatjes veel prettiger en steviger dan schroeven.

Dus doorverbinden via de WCD.
 
Beiden bedankt! Ik zit momenteel niet thuis maar ik denk dat die doos inderdaad eerder 40mm dan 50 mm is. Ik ga dus doorverbinden met een (speciale) stopcontact!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan