Hechting kit in badkamer.

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb de hoeken van mijn nieuw betegelde badkamer gekit met universele siliconenkit die mij is aangeraden door de tegelhandel waar ik ook de tegels vandaan heb.

eerst heb ik de hoeken ontvet met wasbenzine en nog een keer overheengegaan met siliconen primer voor gladde oppervlakken.

Als ik onder de kitnaad een stanleymesje steek kan ik die over een lengte lostrekken en blijven er geen kit restanten op de tegels achter, zelfs als ik er met mijn vinger overheen wrijf komt de kit gemakkelijk los.



Is dit normaal of moet ik opzoek naar een andere kit
 
Beter sanitairkit gebruiken. En wasbenzine schijnt een olie/vetlaagje achter te laten; ontvetten met tinner is beter.

Verder is er erg veel kwaliteitsverschil in kitmerken. De veel betere zijn vaak iets prijziger
 
Is de primer van het zelfde merk als de kit dus door de betreffende leverancier aanbevolen.
Dat de oude kit gemakkelijk verwijderd kan worden heeft ook weer z'n voordeel. :wink:
*wgb*
 
Ja, beide van hetzelfde merk.

En inderdaad op sommige stukken kan ik de kit er als één lange sliert uittrekken :D Alleen voelt de tegel op de plaats waar de kit zat gladder als de rest van de tegel, krijg ik dit met thinner ontvet of moet ik opzoek naar siliconen verwijderaar ?
 
Ik zou zeggen reinigen met thinner en een klein stukje proberen.
Zoals is opgemerkt een duurdere kit proberen.
Misschien dat iemand nog een aangebroken patroon voor je heeft liggen.
*wgb*
 
Gekit op een acrylaatbak/bad? Hiervoor is speciaal hiervoor bestemde kit in de handel. Normale siliconenkit hecht hier niet of niet goed op.

Succes.
 
Als je de kit er zo uit kunt trekken, zonder dat er kitresten op de muur blijven zitten, dan is de ondergrond heel vet geweest.
En inderdaat geen wasbenzine gebruiken, daar maak je de boel alleen maar vetter van

Een kitverwijderaar is ook een goede ontvetter, maar je kunt ook spiritus gebruiken.

De tegels kun je afkitten met een sanitair kit.
Acrylaat baden of douche bakken kun je het beste met een zuurvrije siliconenkit of MSP Sealkit afkitten.
 
Ik zou voor dat u weer ga kitten ook de te kitten ondergrond even primeren met siliconenprimer, halfuurtje wachten en dan kunt u gaan kitten. Dit kunt u doen met een klein kwastje, niet teveel erop doen, gewoon dat het vochtig is.

Ik heb ook weleens gehad dat ik ondergrond gereinigd had met thinner o.i.d., en daarna kitten, maar daarna zat de kit af en toe nog niet goed vast. Met primer heb ik dat nog niet meegemaakt, ook bij zeer moeilijke aansluitingen (vloertegels-rubberen tochtstrip deuren)
 
Dank allemaal voor de antwoorden, ik haal iniedergeval andere/duurdere kit en probeer eerst wel wat stukjes uit, met en zonder primer.
 
Update:

Duurdere kit gehaald bij de groothandel, zonder primer een proefstukje van 10 cm gedaan. Ben langer bezig geweest dit proefstukje kitvrij te krijgen dan de 12 meter met de andere kit. Genoeg hechting dus :wink:
 
Dat is nou het punt; als particuliere DHZ-er moet je echt op zoek naar de goede materialen en hopen dat je ergens kunt kopen waar de prof's kopen.

Kijk even in je PB.
 
Hoi Cornelis,

Ik ben zelf kitaplicateur en wij gebruiken andere soort kit, wij gebruiken profosionele sanitair kit.
Je kunt het beste als je sanitair kit wil begruiken eerst de naad zo goed mogelijk onvetten en dan later met sanitair kit zo netjes mogelijk afkitten.
Het afkitten kan je goed doen met een klein beetje zeepsop water met lollystokjes.

Kit zo netjes mogelijk de naad dicht en pak een kwast of plantenspuit en maak de gekitte naad goed nat met zeepsopwater en neem met de lollystokjes de overtollige kit af en daarna met je vinger eroverheen niet met kracht gewoon normaal.
Als je een antislip vloer heeft dan moet je geen lollystokjes gebruiken want dit is van hout en verslechterd je kitnaad.
Daarvoor kun je het beste een voegspijker gebruiken met de juiste breedte, veel voorkomende dikte is 8 tot 12mm.
Dan zal de naad er netjes eruit kunnen zien is moeilijk te vertellen
bij mij gaat dat automatisch.

Wallie
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan