Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Wij willen onze gegalvaniseerde stalen buitentrap verven in een kleur. Ik heb al wat informatie verzameld over het proces: ontvetten, schuren, hechtingsprimer, lakken,...
Het probleem is dat de roosters erg moeilijk te schuren zullen zijn. Ik vrees dat ik niet echt grondig zal kunnen schuren tussen de gaatjes. Hebben jullie een idee of het achterwege laten van het schuren op deze plaatsen problemen kan opleveren?
Alvast bedankt!
Hulp bij deze klus
Misschien sluiten deze topics beter aan op jouw situatie:
Verder met deze klus
Deze discussie gaat verder op volgende pagina’s. De opgeslagen Klushulp hieronder is gebaseerd op het hele topic; lees ook de latere reacties.
Bekijk opgeslagen aanpak en producten voor dit hele topic
Waarom deze aanpak?
Lees de ervaringen hierboven of stel een vraag over jouw eigen situatie.
Wil je verder met jouw wasmachine?
Bekijk wat reparatie kan betekenen voor jouw machine, of bereid een vraag voor een reparateur voor.
Dit gaat over jouw machine. Vul in wat je zelf weet; een mogelijke oorzaak uit dit topic is nog geen diagnose voor jouw machine.
Ik zou er ook niet aan beginnen en als je het echt in een andere kleur wil hebben dan zou ik alles
laten moffelen/poedercoaten. De trapleuning is wel te doen met gewoon gronden en schilderen.
Hallo
Het is nogal een werk, eerst alle gaten schuren, dan in de hecht primer voor galvaan zetten, en tot slot alle gaten aflakken.
Optie:
Roosters uitnemen, laten aan stralen en laten poedercoaten.
Leuningen en trapboom (en) Kunt u zelf schuren, in de primer voor galvaan zetten, en aflakken.
Het probleem is, dat met het schuren dat nodig is om de verf goed te laten hechten, de beschermende galvanisatielaag verwijderd wordt of op zijn minst aangetast. Gaat er daarna ergens een stukje verf af (wat niet ondenkbaar is bij een trap) dan kun je rekenen op directe roestvorming!
Maar je kan schuren en matteren met een schuurpad, het laatste is van toepassing, en is nu éénmaal nodig i.v.m. de hechting, het galvaan schuur je niet zomaar weg, het is toch van een redelijke beschermde dikte.
De roosters worden een tijdrovend vervelend werk.
Daarom post #5.
Het is niet voor niets dat dit soort trappen heel vaak gegalvaniseerd worden uitgevoerd en niet gelakt. Niet aan beginnen dus, de trap zal er alleen maar lelijker van worden.