Filter in cv leiding

Status
Niet open voor verdere reacties.
A

Anonymous

Gast
Hallo

Wij hebben een oude valliant cv combi ketel vcw240. Het apparaat werkt nog steeds prima.
Het probleem is dat de ketel gevoelig is voor vuil en daardoor in storing kan gaan. Mijn idee is om een hydraulisch pers filter in serie met de retourleiding te zetten, zodat het water permanent gefilterd word. Heeft hier iemand misschien ervaring mee. zover ik weet zit er nooit een filter in een cv systeem, of heb ik het mis ( dit is toch ook vreemd?)

Ik sta open voor alle suggesties

alvast bedankt en met vr. gr. Jeroen
 
Ik kan me niet voorstellen dat een filter de oplossing is voor vuil in je leidingen. Dat veroorzaakt dan alleen maar verstopping bij dat filter, lijkt me. Beter is om je systeem een keer goed door te spoelen met water.
 
Jeroen,Kees,filter in cv systemen komen wel degelijk voor ,mn in cv installatie´s met oudere vloerverwarmings systemen(niet -dyfuse slangen)hier komt veel drap vrij,en komt dan in de stuurleidingen van de ketel,plaatst ieder geval een filter met aftap mogelijkheid,zijn in 22/28mm en draadverbindingen verkrijgbaar.

gr Ben
 
Hallo Jeroen, je kunt inderdaad een filter plaatsen dat is geen probleem. Zelf heb ik een groot type gasfilter (1" of zo) geplaatst in de retourleiding van de ketel. Dat voorkomt bij mijn ketel problemen met de terugslagklepjes in de pompen. (Agpo HMC32) Het doorspoelen van de CV leidingen kan ook nuttig zijn maar doe dat alleen als dat echt nodig is. Steeds nieuw water in de leidingen is niet al te goed voor het systeem. Het beste is om het oude (zuurstofarme) water zoveel mogelijk te laten zitten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan