Extra pomp parallel aan CV ketel

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een houtkachel met een eigen warmwatercircuit wat middels een warmtewisselaar warmte afgeeft aan de retour van de CV ketel.

De CV ketel gebruik ik eigenlijk alleen nog voor warm water, het verwarmingsgedeelte staat al maanden uit.

Wel staat de CV op winterstand zodat de pomp blijft draaien. Dit kost echter 65 watt voor elk uur dat ie loopt en hoewel we hem s nachts uitzetten draait deze ook veel voor niets.

De pomp van het kachelcircuit kan ik met een thermokoppel schakelen. (Overigens blijkt er ook een flinke thermosifonwerking in te zitten). Maar voor de zekerheid zet ik hem bij 50 graden aan.

De pomp van de cv kan ik niet op afstand schakelen. En als ik warm water pak (douche) dan pompt het circuit ook niet.

Vandaar dat ik parallel aan de ketel een extra pomp wil zetten tussen retour en aanvoer. Dan kan de ketelpomp gewoon uitblijven (en zijn werk doen voor warm water). De extra pomp kan geschakeld worden met het zelfde themokoppel.

Voorziet iemand problemen?
Is het verstandig een keerklep in te bouwen voor als de CV ketel toch een keer bijgeschakeld wordt?

Bij voorbaat dank voor advies,
Arthur
 
Open verdeler onder de ketel plaatsen. De pomp van de ketel pompt het water dan naar de openverdeler. De andere pomp pompt het vanuit de openverdeler naar de installatie.

Succes.
 
Kunnen met een open verdeler ook beide pompen los van elkaar werken? Of moeten ze dan altijd beide aan?

Mij leek het voordeel hat het bij parallel of de ene of de andere kan zijn?
(Als we de kachel stoken dan zal de cv in de regel uitstaan en andersom)

Mvg
Arthur
 
Dit kunnen los vanelkaar werken. Indien je voor de verwarming alleen de houtkachel gebruikt dan volstaat de secundaire pomp. Deze zit in de afgaande kant van de openverdeler. De pompt dan alleen maar door de openverdeler en de ketel zal niets doen. Let op het kan nodig zijn een keerklep in de retour te plaatsen bij bepaalde ketels.

Ga je echter met de ketel stoken voor cv dan zullen wel beide pompen moeten draaien. Je zou bv op de openverdeler een aanlegthermostaat kunnen zetten en deze parallel aan de aansturing vanuit de houtkachel kunnen zetten. Als de ketel dan warmte geeft aan de open verdeler zal deze pomp automatisch gaan draaien.

Doe je deze pomp niet aan dan zal de ketel zichzelf en de openverdeler alleen maar opwarmen. Kan geen kwaad, het wordt alleen niet warm.

De ketelpomp is de primaire pomp. Deze heeft in dit geval alleen als doel om het water vanuit de ketel naar de openverdeler te pompen. Eigenlijk heb je in deze situatie dus twee apart stromende watergedeelten welke gemengd worden in de openverdeler.

Succes.
 
Ik begrijp het principe van de open verdeler.

Voordeel is dat er niets fout kan gaan, ook niet als beide pompen toch een keer tegelijk draaien. Nadeel is dat bij gebruik van de cv voor de verwarming er altijd 2 pompen moeten draaien - dat is al gauw 100 - 120 watt.

Ook draai ik het probleem dan om - net als ik nu op moet letten dat de cv pomp aanstaat moet ik straks opletten dat de extra pomp aanstaat (bij gebruik van de CV) - of ook hier weer een sensor (op de verdeler).

Het gaat bij mij om het ene systeem of het andere systeem. Kan ik dan ook niet aan de slag met een pomp parallel aan de CV met een keerklep?

Arthur
 
Je kunt het proberen een pomp tussen retour en aanvoer zetten en in de retour van de ketel een keerklep.

Echter zul je deze pomp dan bij warmtelevering vanaf de ketel stil moeten zetten. Je hebt dan inderdaad niet twee pompen lopen. Zet de pomp eventueel tussen afsluiters dan kun je het gewoon proberen. Werkt het niet goed, afsluiters dicht en de situatie is feitelijk niet veranderd.

Bij een open verdeler heb je inderdaad steeds twee pompen nodig.

Succes.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan