Drukverschil CV bij warm en koud normaal ?

Mijn CV Remeha Tzerra (op zolder) heeft in de nacht een druk van 1.5 bar. Als deze 's morgens gaat verwarmen gaat deze naar 1.9 bar.
In de loop van de dag gaat deze naar 1.8 bar, omdat de max CV temp dan wat lager is.

Capture.PNG


Het expansievat zou toch het druk verschil moeten opvangen waardoor de druk vrij constant zou moeten blijven?

Is dit normaal of is mijn expansievat niet meer goed?
Als ik daar namelijk op tik aan de zijkant bovenaan en onderaan dan hoor ik volgens mij hetzelfde geluid en daar zou toch verschil in moeten zitten ?
Expansie vat is van eind 2019. Naar mijn idee was het gedrag toen ook al zo.
Ik hoef nooit bij te vullen overigens. Alleen toen ik de CV kreeg eind 2019 moest ik wel heel regelmatig ontluchten en iets bijvullen elke keer. Dat heeft maanden geduurd.
 
Laatst bewerkt:
Gewoon laten, zo bijzonder is dat niet.
Dat tikken hoef je ook niet meer te doen dat heeft geen enkel nut.
Je kunt alleen horen als een expansievat niet goed is als deze al helemaal vol water zit.
(en dan nog is het meestal voor de leek niet goed te beoordelen)
 
Duidelijk.
Ik zie net dat het vat een voordruk heeft van 1 bar. Zou dat op zolder niet 0,5 bar moeten zijn?

Daarnaast vraag ik me af welke meetwaarde ik moet nemen als grens voor bijvullen (mocht deze verder zakken). Is dit de koud water (dus 1.5) of de warme (dus 1.9) waarde?
 
Bij een expansievat op het (ongeveer) hoogste punt is bij een normale installatie 0,5B de juiste voordruk.
Als je 1B voordruk hebt dan kan het in veel gevallen minder goed werken.

Voor zover ik weet is de druk hoger als 1 bar in een installatie alleen nodig zodat een ketel niet
kan gaan koken. Hoe hoger de druk hoe hoger het kookpunt, en zeker met de nieuwere installaties
lijkt mij dat nu veel minder belangrijk als 30 jaar geleden. Als je er voor zorgt dat de druk boven de
1B blijft en de voordruk 0,5B dan zou het prima moeten zijn.
 
Ik liet het bestaande vat zitten.
Het werkt nu toch naar wens? Dus waarom dingen veranderen?
Als over een aantal jaren het bestaande vat vervangen moet worden dan gewoon een vat met een voordruk van 0,5 bar plaatsen.
Een druk verschil van een halve bar tussen een warme en koude installatie is normaal. Vergeet ook niet dat de pomp van de ketel, afhankelijk van de installatie, tegen de drukmeter/-sensor drukt of er juist aan zuigt. dat kan zomaar 0,3 bar schelen.
O ja het kan ook nog zijn dat er een expansievat is geplaatst met een voordruk van 1 bar "af fabriek" maar dat bij montage van het vat de voordruk is aangepast naar 0,5 bar.
 
Vervangen was gebaseerd op de opmerking van Ronny: " Als je 1B voordruk hebt dan kan het in veel gevallen minder goed werken. "

Nu ik me er wat meer in heb verdiept, vraag ik me af of ik ook nog iets aan de ophanging van het vat moet doen:
IMG_20220226_112940.jpg


Hangt dus nu aan een 22 mm buis met koppeling.
Zou toch eigenlijk aan een expansievatconsole moeten hangen?
Alleen hebben die dacht ik een 15 mm buis aansluiting en heb ik een verloop nodig.
 
In de tijd van dikwandige gefitte of gelaste buizen ging dit prima.
Bij dunwandige buizen weet je wel meteen of je vat defect is.
Als het val vol water zit, buigen de buizen veel meer door.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
4
Weergaven
16K
Reacties
17
Weergaven
10K
Verwarming inclusief leidingwerk
Ingmar89
Reacties
13
Weergaven
3K
Verwarming inclusief leidingwerk
Vonken_trekker
Reacties
2
Weergaven
3K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu