Ditilatienaad boeidelen

In de houten bakgoot ligt een zinken goot. Op de afbeelding is het boeideel te zien, waarin op twee plekken ruimte zit. Wellicht gaat het hier om een dilatatienaad?

Het boeideel loopt door naar de buren. Bij de buren en het huis daarnaast zie ik dat deze naad is dichtgemaakt. Ik vermoed niet met kit, maar met een 2-componentenmiddel, omdat gewone kit op den duur zou gaan scheuren.

Mijn vraag is: hoort deze naad open te blijven voor de werking van het materiaal, of kan ik deze ook het beste dichtmaken met een 2-componentenmiddel?



2026-08-19_16-42-35.jpg
 
Zelf zou ik de delen nooit aansluitend maken. Zorg voor ruimte zodat je met een kwast onderhoud kan uitvoeren. Willen de buren hun boeideel verven gaat dat ook stukken netter dan iets met kit.



Naad boeideel met de buren en de uitloop.jpg
 
Dat is een stuiknaad.
Een plank en een ook plaat heeft ook een maximale lengte.
Hout werkt in de lengte maar zeer beperkt. Stuiknaden in verstek is niet meer van deze tijd.
 
Ahhh een stuiknaad, weer wat geleerd. Als ik hier op Google vindt je al vrij snel dat je dit niet moet dicht plamuren. Het zou wel met een flexibele polymeer kit kunnen. Ik hou dan gewoon zo open.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan