Dakrenovatie of reparatie advies gevraagd.

Hallo allemaal, ik zoek graag wat advies en mogelijkheden om mijn dak te isoleren ( na-isoleren ) of te vernieuwen.

Het betreft hier een dakrenovatie van een bungalow het is gebouwd in 1960, en heeft een zadeldak met een dwarsvleugel.
Deze dwarsvleugel, het huis heeft dus een L-vorm is aangebouwd in 1969.
De nok van de nieuwe aanbouw sluit aan op de nok van de bestaande bouw, de dakhelling bedraagt 16 graden.

De dakopbouw is gemaakt van gordingen met daarop rechtstreeks als onderdak houten planken met mes en groef, daarop ligt dan weer de oude bitumen dakbedekking.

Vervolgens is er naderhand in 1998 bovenop de oude bitumen geïsoleerd met XPS platen van 60mm dik en als dakbedekking voor Flexsom S PVC gekozen.

Het oude bitumen dak was voorzien van meerdere ventilatiekappen, deze zijn volledig open, en deze zijn ook overgenomen door de dakdekker die de isolatie en de PVC dakbedekking heeft gelegd.

Dit heeft zover ik het na kan gaan de functie om het onderdak te ventileren tegen vocht.

Ook zijn er destijds in de gevels zo"n 50cm onder het dakbeschot, ventilatie openingen gemaakt van 125mm doorsnee.

De Flexom S PVC dakbedekking begint te scheuren op een paar plaatsen, ik denk dat het nog wel te repareren valt, maar ben wel aan het bekijken om eventueel de dakbedekking te vernieuwen en verder ( beter ) te gaan isoleren.

Ik heb dit huis onlangs gekocht en het houtwerk van de overstekken en gootbakken zijn grotendeels aan vervanging toe, deze zijn gaan rotten door vocht zover ik het kan beoordelen, aan het onderdak zelf zie ik geen vochtproblemen.

Over deze vochtproblemen zijn door de vorige eigenaren in 2005 ook rechtszaken aangespannen tegen de dakdekker en de loodgieter over de vernieuwde zinken goten.

Ik heb hier ook een uitgebreid inspectie- rapport van liggen wat opgemaakt is om de rechtszaak aan te spannen.

Graag wil ik de mogelijkheden bekijken om mijn bestaande dakbedekking te vernieuwen en vraag ik een goed advies aangezien er al problemen zijn geweest met deze woning en de dakbedekking.

Vragen zijn er dus genoeg, gezien de leeftijd van de Flexsom S PVC dakbedekking 21 jaar, repareren of vernieuwen van de dakbedekking ?

Idem voor de zinken gootbakken, gemaakt uit stukken van 1m breed en gesoldeerd, naden beginnen te lekken vermoed ik, dus repareren van 21 jaar oud zink of vernieuwen ?

Dak overstekken zijn allemaal slecht, denk aan alles te vernieuwen, waarschijnlijk 70% te ver aangetast om nog te redden.

Ik was zelf aan het kijken naar een dakbedekking van Geïsoleerde dakpanplaten.

Zou ik deze dan rechtstreeks over de PVC dakbedekking kunnen plaatsen om zo de isolatiewaarde tegelijk te verhogen ?
Bijvoorbeeld 100mm Pir geïsoleerde dakpanplaten, samen met de bestaande 60mm XPS platen heb je dan een mooie isolatie.

Of moet ik het bestaande dak gaan afbreken, en tot hoe ver ?
Verwijderen van PVC, XPS platen, oude bitumen dakbedekking en dakbeschot ?
Ik weet dat je de geïsoleerde dakpanplaten ook rechtstreeks op de gordingen kunt plaatsen, dus zonder onderdak.

Ik hoor graag van u, met vriendelijke groet,

Ludo
 

Gerelateerde klussen

Reacties
4
Weergaven
738
Reacties
1
Weergaven
604
Reacties
3
Weergaven
1K
  • Gesloten
Reacties
1
Weergaven
2K
  • Gesloten
Reacties
2
Weergaven
4K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via