Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
dit gaat hoogstwaarschijnlijk niet werken en de kachel zal aan de kook raken, dit omdat als de cv ketel in rust staat er niet gepompt word door de ketel en de 3wegklep in rust waarschijnlijk op warwaterstand staat waardoor er geen circulatie mogelijk is
de aanvoer van de houtkachel moet direct op de aanvoer naar de installatie zo ook de retour, eventueel in de aanvoer van de cv ketel een keerklep zetten.
hoe is de rest van de installatie geregeld is dit dmv gewone kranen of thermostaatkranen?
je moet er in iedergeval zorg voor dragen dat de houtkachel zn warmte ten alle teide kwijt kan, het mooiste zal zijn om en buffervat te plaatsen.
tevens is het noodzaak dat er een mengventiel word geplaatst die zorg draagt voor een minimale retourtemperatuur over de houtkachel it om creosootvorming te voorkomen
Zoals het nu zit is het iig niet goed, en wat als de stroom uitvalt en de houtketel staat aan, hoe is dan de beveiliging tegen stoom?
Er zal een maximaalklep in moeten en een vulautomaat om bij uitval de kachel te kunnen koelen zodat deze niet gaat koken en ploffen
Er zitten 3 veiligheidspunten in de cv houtkachel. Tegen stroomuitval en overhitte en een pomp ingebouwd en in de vloerverwarming zit ook een pomp en verdeler
Zoek hier het forum maar eens voor door, zijn meerdere aansluitschema's voor te vinden. In de huidige configuratie gaat het in ieder geval niet werken. je hebt je buffervat nodig dat is een ding wat zeker is.
het lijkt mij gezien de vragen die u stelt en de gevaarzetting van de installatie waar u mee bezig bent (stoomexplosie) beter om een vakman in te schakelen die eea voor u kan aanpassen en adviseren
Ik ben het eens met Marcn.88
Dit soort capriolen zijn gevaarlijk en je hebt waarschijnlijk nog mazzel dat die 300 liter er niet tussen zit nu. Als die ook nog eens over de kook gaat wordt het pas echt link.
Zouden er vakmannen zijn die zich aan dit soort constructies zouden wagen?
Ik zie het meer als een hobby/geitenwollensokken constructie en ook nog eens slecht voor 't milieu en de omgeving.
inderdaad kan gewoon goed draaien, hebben reeds vaker een houtkachel (houtvergassing) icm met cv ketel en zonne collectoren aangesloten. Kan gewoon hoor maar je hebt de ruimte nodig.
Klein voorbeeldje van jaren geleden.