COAX hoofdaansluiting verplaatsen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste medeklussers.

Ik heb mijn hoofdaansluiting van de coax in de woonkamer zitten. Ik wil deze verplaatsen naar de meterkast. Daar komt de groene kabel ook mijn appartement binnen.
Hier was toen ik hier kwam wonen al "doorlopende" connectie gemaakt middels mannetje/vrouwtje.
Deze heb ik inmiddels gesplitst zodat ik in mijn slaapkamer tv kan kijken, werkt allemaal goed.

Maar ik wil deze aansluiting nu hoofdaansluiting maken, aangezien ik mijn modem en breedband versterker daar wil plaatsen. Kan dat zomaar??

2 Kan ik daarna de groene kabel die nu netjes naar de woonkamer loopt gebruiken als "secundaire" lijn? Scheelt weer kabeltrekken.

Ik hoop dat het duidelijk is.

Alvast Bedankt
 
Je moet nooit rechtstreeks op de groene kabel een plug zetten, deze kabel moet worden afgesloten met een TRAS1000 of gelijkwaardige aansluiting.
De kabel word nl beschermt door er een spanning op te zetten, deze spanning en eventuele piekspanningen worden door de Tras1000 tegengehouden en afgeleid naar aarde, en signalen van jouw installatie komen zo niet op het openbare net.
Er is kans op beschadiging van je toestellen.
 
Bedankt voor het antwoord headhunter, maar ik snap het niet helemaal.

Wellicht even ter verduidelijking: In mijn meterkast komt de groene kabel binnen. Deze was al voorzien van F connector. Ik wil nu ipv de eerste connector een kabeldoos zetten. Daarna wil de ik groene kabel die nu naar de kabeldoos in de woonkamer loopt gebruiken als cai kabel vanaf de breedband versterker. Zodat ik deze niet hoef te vervangen voor een witte cai kabel. Dradentrekken is mijn de meest leuke bezigheid.

Misschien zie ik echt iets belangrijks over het hoofd, dan hoor ik het graag.

groet
 
Het punt waarop de groene kabel binnenkomt voorzien van een TRAS1000 aansluiting, daarna kan je doen waar je zin in hebt.
 
Hallo.

Ik merk dat ik niet geheel thuis ben in de benamingen. Lang leve de zoekmachines.

De kabeldoos die ik bedoelde is de door jouw genoemde tras1000.

Die tras1000 ga ik dus idd aansluiten en vanuit daar werk ik verder.

Alles duidelijk. Bedankt voor de uitleg.

Groet
 
Het eerste punt moet altijd galvanisch gescheiden zijn, zoals de TRAS1000 dat is.
Daarmee voorkom je de door Headhunter omschreven problemen.

Dat de kabel oorspronkelijk ononderbroken doorliep naar de woonkamer, maakte dat je aansluiting in de woonkamer je hoofdaansluiting.
Technisch gezien mag je dan niet aan de kabel in de meterkast komen.
Maar het wordt gedoogd en als je het goed doet, verplaats je de TRAS1000 naar de meterkast, zoals al was omschreven en mag je maar aanrommelen ná die TRAS, zolang je maar niet stoorsignalen genereerd richting je kabelaar (Ziggo, als ik het goed heb gegrepen. :))
 
Ik heb inmiddels een aansluiting in de meterkast gemaakt middels een Tras1000 en deze geaard. Alles werk gelukkig goed en ook geen telefoontje van de kabelmaatschappij.

Wat ik me dan alleen afvraag: Toen ik in dit huis kwam wonen was de groene kabel in de meterkast wel voorzien van een connector. Gewoon mannetje/vrouwtje met daartussen een koopelstuk. Gebeurd dit vaker dat dit zo orgineel in een huis wordt geinstalleerd??
Ik ben gewoon benieuwd

Groetjes
 
Het probleem is dat de kabelmaatschappijen zeggen in hun voorwaarden dat men niet aan hun kabel mag komen.
In oudere woningen verlengen ze deze vaak via een connector en verlengkabel af naar de huiskamer en monteren ze deze af met een RTV- contactdoos.
Daar kan men dan de aansluitkabel van de tv en/of radio inpluggen.
Door deze kabel los te nemen in de meterkast en daar af te monteren op een AOP (de Tras 1000) kan men dan in de meterkast de antenne installatie aanpassen en/of veranderen door in te pluggen op het verplaatste AOP.
 
Bij mij heeft een monteur van UPC het AOP weggeknipt en rechtstreeks doorverbonden met gekrompen F connectors.

Als ik rondkijk op internet kom ik erop uit dat er waarschijnlijk aarding plaatsvind in het wijkcentrum van de leverancier. En dat ik mogelijk een aardlus creeer als ik hem nog een keer aard en daardoor slechter signaal krijg.

Galvanisch scheiden en aarden zijn ook twee verschillende dingen of niet?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan