Bevestigen douchedeur aan gibo-wand

Hallo,

Ik heb een glazen douchedeur die met 2 scharnieren aan een gibo-wand (7cm) bevestigd moet worden. Ieder scharnier wordt met 3 schroeven en pluggen aan de muur bevestigd. De deur weegt zo'n 37kg. Gaat dit goed?

Bijgeleverd zijn schroeven + UX6L pluggen. Als alles hangt zijn de schroeven net iets te kort om tot het einde van de plug te komen. Is dit niet vreemd?

Is het beter SX6L pluggen te gebruiken, aangezien het een gibo-wand betreft?

Ik had er nog niet bij stilgestaan dat dit mogelijk te zwaar zou zijn voor de gibo-wand, maar iemand in mijn omgeving begon hierover, en nu twijfel ik, dus alle inzichten zijn welkom!
 
Ik neem aan, dat er ook nog tegels tegen de muur zitten.
Dan zijn de bijgeleverde pluggen en schroeven goed.
 
Naar mijn idee zal dit niet (lang) goed gaan. Materiaal van de wand alleen is niet sterk genoeg voor het gewicht. Samen met de dynamische belasting (omdat de deur ook nog eens steeds open en dicht gaat) zal dit ertoe leiden dat de scharnieren met plug en al uit de wand getrokken worden.

Betonciré in een natte hoek heb ik zelf geen ervaring mee. Misschien ben ik te bang, maar better save than sorry.
 
In welke situatie moet het scharnier gemonteerd worden.
Is dat ook nog op een einde muur of in het midden van een muur.
Wat zit er aan de achterkant van de muur waarop de scharnieren moeten komen.

Als het midden op de muur is en aan de achterkant goed bereikbaar, een draadeind door de muur en met een grote ring of strip in de muur vast maken. Uitvoeren in RVS en dan de muur weer netjes afwerken.

Vr Gr en succes ermee
 
Plaats eens wat toelichtende foto's of een schets.

Kan de draairichting andersom zodat de scharnieren aan een betere muur kunnen? Moet de gibowand nog gemaakt worden?
 
De (gewenste) situatie:

115641_Capture_1.png


Productfoto van de douchewand/-deur; bij mij is de situatie gespiegeld.

115641_40280148CK011006325100_1_6_1.jpg


De schroeven die erbij zitten vallen mooi in het scharnier, dus als het mogelijk is gebruik ik het liefste gewoon die, met bijv. een SX-plug (als dat de beste keuze is). Maar als dit een slecht idee is moet het anders.
 
Ik zou op die plek niet zo'n dunne muur willen hebben. Vanwege de geluidsisolatie.

Je kan de wand vervangen voor een 10cm wand. Of gewoon in deze vastzetten.
 
Optie door en door bevestigen.

Word er niet fraaier op maar wel de enige mogelijkheid in deze situatie, voor de langere termijn.

John
 
Evt alternatief... is de wand verstevigen.

kun je aan de trapzijde een plank maken, evt optisch kamerhoog.
Dan met bouten door de wand werken om de deur vast te maken.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan