Beglazingskit verwijderen

Omdat de kit (vooral aan de onderkant) zwart was geworden, heb ik geprobeerd om de kit te verwijderen. Maar het komt er gewoon niet goed uit. Nu heb ik het alleen oppervlakkig 1-2mm rommelig afgesneden. Het hout was eerder ooit rood geschilderd. De kit zit er vanaf het moment van de bouw op en is grijs van kleur.
Hoe kan ik toch de kit er uit krijgen, ben er inmiddels wel klaar mee
Of kan ik gewoon een dun laagje beglazingskit hier overheen kitten? Ramen hebben in de winter snel last van condens, dus dun laagje kit zal snel weer zwart worden.



IMG_20260403_110820.jpg
 
Laatst bewerkt:
Of misschien beter na 38 jaar nadenken over vervangen door kunststof kozijnem.
En nu minimaal een dun laagje kit aanbrengen en goed schilderen!?
 
Of misschien beter na 38 jaar nadenken over vervangen door kunststof kozijnem.
Dat is te overwegen, maar houd er wel rekening mee, dat ramen met kunststof kozijnen normaal gesproken naar binnen toe draaien, waar ramen van hout meestal naar buiten toe draaien. En dat het aanbrengen van horren en gordijnen/vitrage/andere zonwering op een andere manier zal moeten plaatsvinden. Daar moet je op alle plekken waar ramen zitten wel even goed naar kijken, want soms zijn er situaties met bijv. meubels, dat naar binnen draaien van een raam heel lastig wordt.

Dat was voor ons reden om te besluiten niet over te stappen op kunststof kozijnen, maar de huidige (nog redelijke) houten kozijnen een schilder- en opknapbeurt (rotte plekken in het hout verwijderen/opvullen/vervangen) te laten geven. Normaal had ik dat vroeger zelf gedaan, maar vanwege mijn leeftijd kan ik dat niet meer, dus nu laten doen.

Een minimaal laagje kit zal geen succes hebben en al helemaal niet indien de oude kit nog siliconenkit is (zoals langer geleden vrij gebruikelijk). Weet je zeker dat er beglazingskit in zit en geen siliconenkit? Ik heb de oorspronkelijke siliconenkit destijds helemaal weggesneden en vervangen door beglazingskit. Best wel lastig, dat wegsnijden, maar het moet toch echt helemaal in de diepte eruit!
 
Bedankt! Het is duidelijk silicone kit, dat dacht ik zelf ook al! Het hout is echt nog helemaal perfect. Heb de schilder gevraagd wat het kost als hij het extra meeneemt bij zijn buiten klus voorkant 3 verdiepingen. Ben benieuwd. Zelf krijg ik het er gewoon niet uit.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan