Badkamerverwarming

Hallo,

in onze badkamer, 2,80 x 2,50 x 2,70 (een kleine 20 kubieke meter, willen we een verwarming plaatsen/hangen. Probleem is dat als we in de woonkamer 's avonds de houtkachel stoken, de centrale verwarming uitschakelt. Als je dan wilt douchen, is de badkamer koud. Overdag werkt de vloerverwarming maar die schakelt van 's middags een uur of vier ook af.
Het gaat om een verwarming die je een half uur tot een kwartier ofzo van te voren aan zet zodat het er aangenaam is.
Wie weet raad?
Groeten,
Willem
 
Voor deze oppervlakte (7M2) zou ik elektrische vloerverwarming adviseren.
Eenvoudig te regelen met een eigen thermostaat.
Bij 6 à 7 M2 zou je, inclusief klokthermostaat met vloersensor nog geen € 300,00 kwijt zijn.
Je zou naast vloerverwarming ook nog kunnen denken aan het verwerken van de vloerverwarming in een wand.
Infrarood verwarmingspaneel 700 Watt zou komen op ongeveer dezelfde investering.
Dit zijn verreweg de voordeligste oplossingen.
 
CV of houtkachel? Dan is in ons geval de houtkachel veel voordeliger. Gratis een jaar of vier gedroogd eikenhout.
Ik neem aan dat je al elektrisch rijdt, zonnepanelen en een warmtepomp hebt? Maar dit allemaal terzijde want daar gaat het niet over.

@Degooyer (en Jan): Vloerverwarming ligt er al dus het zal op een infraroodstraler of -paneel uitkomen. Klokthermostaat denk ik niet want de douchemomenten zijn zeer verschillend. Ik zal me eens in het infrarood gaan verdiepen. Dank in ieder geval voor jullie bruikbare suggesties.
 
Maar goed, het gaat dus om zeer incidentele bijverwarming. Pak'm beet drie kwartier per keer en niet dagelijks.
De extra kosten spaar ik uit als de CV tussen 17:00/18:00 en 23:00 uur afgeschakeld is.

En waar ik woon wordt over verbieden van houtkachels nog niet gesproken dus het zal mijn tijd wel duren.
 
Zoals al aangegeven, lijkt mij hier een infrarood verwarmingspaneel een goede oplossing.
Bedenk wel, dat deze panelen ca 15-20 minuten moet opwarmen alvorens ze de gewenste warmte produceren.
 
Topic opgeschoond, alles wat met houtkachels te maken heeft is verwijderd.
Beperk je tot de vraag van TS.
 
Extra out-of-the-box optie: thermostaat met kachelstand. Dan heb je wel een zone-regeling nodig (geen idee wat dat kost) maar je kan er over nadenken als wandpanelen niet praktisch zijn.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan