Automaat in groepenkast slaat te snel af.

Een van de automaten in onze groepenkast slaat naar ons idee te snel af. Het is een z.g. 'lichtgroep', oftewel een die meerdere kamers van elektriciteit voorziet. Daarnaast zitten ook de CV ketel en 3 airco's op deze zelfde groep. (Die airco's kunnen aardig wat stroom trekken, maar die staan deze dagen uit.). Verder staan er geen echt grote stroomverbruikers op deze groep.

Toch slaat hij de laatste tijd wel erg vaak af. B.v. gisteren en nu vanochtend ook weer. Ik heb gisteren een stroomsensor rond de betreffende groep gehangen om e.e.a te meten:
Untitled.png


Vlak voor de uitval iets na 10:00 zie ik toch geen hoog verbruik. (Wel zie ik iets voor 8:00 een piekje bij wat ik vermoed afkomstig is van een koelkastje.)

Kan die automaat gewoon versleten zijn? De groepenkast dateert van ong 20 jaar geleden.
 
Heel goed mogelijk. Eventueel zou je 2 automaten in de kast kunnen wisselen (of de draden wisselen tussen deze groepen) om te testen.
 
Het zou kunnen dat de automaat defect is. Deze groep verwisselen met een andere maakt dat snel duidelijk.

Het kan ook zijn dat de automaat uitschakelt door een kortsluiting. Een kortsluiting is waarschijnlijk veel te kort om geregistreerd te worden in je monitoring.
 
Van die automaten heb ik er bij een klant ook eentje verwisseld vorig jaar die om onverklaarbare redenen uitging. Daarna was het wel opgelost. Verder in 8 jaar nog niet eerder tegengekomen.

Dit type automaat zijn de kosten en het werk niet om te vervangen dus dat is zo gedaan.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan