Amandelboom verplaatsen of wortel afzagen?

Hoi allen,

Zie bijgaande foto’s. Ik wil meer ruimte voor mijn schuur hebben om er makkelijker met de scooter te komen. Wilde dus de stapelblokken van de border verplaatsen. De amandelboom a 3,5 meter hoog heeft echter aan deze kant een hele dikke wortel die in de buurt van de stam niet te buigen is, waardoor mijn idee niet zal werken.

Kan ik de wortel in kwestie afzagen? En dan de boom verstevigen met een paal zodat ie met wind niet omwaait?
Of is het beter om de gehele boom te verplaatsen, wortels en al?



20260711_202300 (1).jpg

20260711_202214.jpg

20260711_202237.jpg
 
Ik daarmee wachten tot het najaar. Als je dat nu doet (hartje zomer, boom in vol blad en droogte) is de boom ten dode opgeschreven.
 
Beide, grote wortel afzagen of verplaatsen midden in de zomer heb je heel veel kans dat de boom dood gaat.
De boom staat heel dicht bij border, uiteindelijk duwt de stam of wortels de border opzij.
 
Maakt het nu nog uit?
Deze wortel is toch al voor een groot deel beschadigd.

Persoonlijk zou ik nu gewoon doorgaan,
wel afhankelijk van hoe graag je makkelijk erdoor wilt kunnen en hoe gehecht je aan de boom bent, want het is een risico.

Extra water geven deze zomer, ook als je het weer dichtgooit.
 
Een boom van 3.5 meter hoogte verplaats je niet zomaar meer. Zelf zou ik het jammer vinden van zo'n mooie boom.

Of nu verwijderen en afvoeren (jammer van de schaduw) en in het najaar een nieuwe planten.
 
Dit is eigenlijk een winterklus.
Ik zou de klus nu even laten zitten, wil je dit niet, dan kan je nog wat stapelblokken rechts weghalen en daar een tijdelijke verharding aanbrengen zodat je er met de scootmobiel in kan rijden.
De wortels gooi je even wat grond over.
Van de winter, zodra het blad van de bomen is, kan je verder gaan.
Zaag dan de wortel door en zet er een boompaal bij.
Maak het dan zoals je wilt, er is een redelijke kans dat het met het boompje goed gaat.
Met 3 a4 jaar verwacht ik dat de boom weer vaststaat.

wil je het echt nu afmaken, boom rooien en het werk afmaken
 
Hoi, bedankt voor alle reacties.

Idealiter wil ik inderdaad de boom behouden. Geeft schaduw en groen en het is leuk om zo een grote boom te hebben. Maar ivm de ruimte voor mijn schuur wil ik dus wel een extra 60x60 tegel plaatsen, de stapelblokken dus verplaatsen meer richting de boom om zo een nieuwe situatie te creëren. Ik vraag me dan wel af of het goed is als de boom aan 2 kanten dus op zo een 15 cm omringd wordt door stapelblokken. De wortels kunnen dan nog maar immers 2 kanten op.

Ik lees dat dit een winterklus is en inmiddels heb ik alles weer hersteld: dus grond/aarde terug, stapelblokken terug en heel veel water gegeven.

Maar het is dus wel mogelijk om in de winter een wortel a 10cm dik af te zagen? En dus ondersteuning te bieden middels boompaal? De boom sterft niet als het zo een wortel mist?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan