Afzuigkap en ventilatie

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een motorloze afzuigkap gekocht die ik wil aansluiten op een kanaal van ongeveer 1 meter lengte. Dit is NIET op een centrale afsluiting. Ik dacht er nu over om een buisventilator in te bouwen om toch genoeg zuigkracht te ontwikkelen. Iemand een beter idee?
 
1 meter is niet veel; waarschijnlijk heb je heel weinig weerstand (wat is de kanaaldiameter?) .

Je hebt dan kans dat de ventlator in het "instabiele"-gebied terecht komt en instabiel gedrag vertoond.
 
Die weerstand wordt wel groter als je de afzuigkap een standje lager zet.
De klep loopt dicht en de buisventilator mag als je niets onderneemt in z`n eigen sop draaien.

deze combinatie is geen gelukkig huwelijk. :mrgreen:
Instabiel draaien is mogelijk maar waneer doet dit zich voor?
 
Sorry Chathanky, die begrijp ik niet helemaal, reageer jij op de smoorklep?
Volgens de inbouwhandleiding van de afzuigkap kan ik een externe motor mee aansturen met het bedieningspaneel. Vraag me alleen wel af welke capaciteit de ventilator moet hebben.
 
Met een exterme motor die je kan aansturen met de afzuigkap is het wel goed mogelijk.
Je zal het dan wel met een stand moeten doen.
Motokappen hebben een standenschakelaar en een kale buisventilator heeft dit zo ver ik weet niet.

Waarom heb je geen gewone motorafzuigkap gekozen? Dit lijkt me een stuk eenvoudiger.
 
OK. Kon een mooie deal maken voor deze kap. Had er alleen even niet aan gedacht dat de centrale ventilator niet te bereiken was. Moet nu dus een alternatief verzinnen
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan