Afdichten ronding boog in muur

Status
Niet open voor verdere reacties.
De vorige bewoners hadden een doorgang met boog uit de muur gehaald en deze doorgang heb ik nu weer dichtgemaakt met Ytong blokken. Alleen helemaal bovenaan kom ik daar niet meer tussen met Ytong door de ronding van de boog. Hoe kan ik die opening heb beste dichten; beton aanmaken en dichtsmeren of pur erin. Ik ben zelf geen master klusser dus wie heeft er goed advies?
 
Die Y-blokken kan je ook met een ronding uitzagen. Misschien houd je dan een kleine ruimte over die je volstuct o.i.d.
 
Het is maar een kleine ruimte en ik heb al geprobeerd er nog een mooi blokje voor af te zagen maar dat lukte niet (boog is in de ronding nogal slordig afgewerkt door vorige bewoner).

Oh ja, voor de afwerking komt er een stucadoor die de gehele muur aan beide kanten weer vlak maakt (Ytong muurtje met originele muur) dus voor het oog hoeft het niet perse supermooi te zijn, vandaar dat ik zelf aan purschuim of cement dacht.
 
Dus beter gips dan cement en pur begrijp ik? En qua demping van trilling / geluid is dit ook goed? Zo ja dan weet ik genoeg en ga ik komend weekend lekker knoeien met gips :D

Nog dingen waar ik op moet letten met gips??
 
Hmmm, punt! Alleen kan ik in de kleine overgebleven ruitme niet meer zo makkelijk lijm krijgen (oke, gips zal dan dus ook moeilijk worden...... :? )

Dus vandaar mijn idee ook van purschuim; dat krijg je makkelijk de kleine ruimtes in. Hoe krijg ik die lijm/cement eventueel makkelijk in kleine gaten? Zijn daar opties voor? (vb. een vulbare kitspuit en dan in het kitspistool en vullen maar of denk ik nu te dom..... :roll: ???)
 
Een plankje of plaatje waar u het gips op legt en een voegspijker om het in de gleuf te drukken.
 
Ik had van de pro's hier toch wel een beter antwoord verwacht.
PUR is de enige goede oplossing.
Zie de regels die de makers van Ytong blokken zelf adviseren.....
 
Hoe krijg ik die lijm/cement eventueel makkelijk in kleine gaten?
Misschien dat er ook over nagedacht is.
Een bus pur kopen en voor meer dan de helft weggooien ?
 
PUR is goedkoop en wat je over houdt is mits rechtop bewaard vrij lang te bewaren.
Voor 3 euro koop je een bus PUR.
Dat is te verwaarlozen op de prijs van je woning toch ?
 
Thanks allen maar ik heb inmiddels de muur helemaal dicht. Even een emmertje cement gemaakt (lekker dik en kneedbaar gehouden) en het cement in kleine bolletjes / rolletjes en deze met de voegspijker aangedrukt. En na wat drukwerk waren de gaten opgevuld.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan