Aansluiting thermostaatknop op convector put

Status
Niet open voor verdere reacties.
Bij een normale radiator zit de thermostaat knop op de aanvoer kant van de leidingen. Hoe zit dit bij een convectorput? Ons wordt verteld dat bij een convectorput de thermostaatknop aan de uitgangzijde van de convector moet worden aangebracht?

Is dit waar en zo ja, waarom is dit anders dan bij een normale radiator?
 
Er bestaat een knop die je buiten de kast kunt plaatsen met een capilair van ongeveer 2 meter dat dan weer op de kraan in de put wordt aangesloten.
 
Een kraan moet altijd in de aanvoer, niet in de retour want dan kan hij rare geluiden gaan maken.
 
Idd gaat hij dan kloppen.
Het ventiel ratelt dan gewoon.
Maar hoe kan het zijn dat het nu opeens verkeerd zit?
Nieuwe ketel?
Aanvoer retour verwisseld?
 
Maar hoe kan het zijn dat het nu opeens verkeerd zit?
Nieuwe ketel?
Aanvoer retour verwisseld?

We hebben een nieuwbouw woning betrokken en zoals je helaas kan vewachten wordt er bij iedere klacht direct gezegd dat het "binnen de toleranties is" of "juist gemonteerd". Ik wil me wapenen tegen deze argumenten en daarom stelde ik deze vraag hier.

Helaas zijn onze eerdere ervaringen met de installateur niet best dus een beetje backup info is noodzakelijk. Zo was de aan- en afvoer van de vloerverwarming omgewisseld, lekten er 10 koppelingen bij de HR ketel en 3 aansluitingen bij de radiatoren etc etc.

Bedankt voor alle informatie!
 
Helaas zijn wij een klus forum en niet een forum zoals u het omschrijft om bewapend naar de installateur toe met een pakket info te komen.

Zie forum regels.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan