Wissel wissel schakelaar. Trap en hal

Goededag. Ik wil in mijn hal beneden de 2 oude draai schakelaars vervangen voor 1 schakelaar met 2 knoppen er op. Ik heb bij de Gamma een wissel wissel schakelaar gekocht maar het lukt mij niet om dit aan te sluiten. Het gaat om 1 lamp boven aan de trap met 1 schakelaar en beneden in de hal 1 lamp met de dubbele schakelaar.
Er komen 3 zwarte dragen en 1 bruine draad uit de muur. De nieuwe schakelaar heeft 6 aansluitingen voor draden.
Iemand een tip voor mij?
IMG_20220128_124300.jpg
IMG_20220128_130624.jpg
IMG_20220128_124241.jpg
 
Heb je ook een foto gemaakt voordat je de draden losgeschroefd hebt boven?
 
Je hebt beneden 4 draden:
- bruin = fase
- 2x zwart = draden naar de schakelaar boven
- 1x zwart is de schakeldraad van de lamp beneden

De truc is om uit te vinden welke zwarte draad wat is. Met wat mazzel is de rood gemerkte (? waar kijk ik eigenlijk naar?) draad voor de lamp beneden. Anders zul je dit nog moeten uitzoeken.

Voor het aansluiten van de nieuwe schakelaar:
- Bruin sluit je aan op één van de rode contacten, vanaf hier plaats je ook een kort stukje bruine draad naar het andere rode contact (beide rode contacten moeten dus met fase verbonden worden).
- De zwarte schakeldraad van de lamp beneden sluit je aan recht tegenover één van de rode contacten.
- De overige 2 zwarte draden sluit je aan direct naast het andere rode contact en recht tegenover dit andere rode contact.
 
Top bedankt voor de reactie ik ga dit vanavond gelijk proberen! Rode tape had ik er opgedaan zodat ik wist waar die draad vandaan kwam.
 
Ik heb het nu aangesloten.
Alleen de lichtschakelaar boven werk nu niet. Als ik daar de lamp wil uit doen dan blijft die branden.

De fase zit nu rechts boven met een vertakking naar links onder bij het rode knopje.
Links boven draad is vd lamp beneden en rechts onder 2 draden van de schakelaar boven.
(Ik heb van de zwarte onder ook in het midden onder geprobeerd)
IMG_20220131_190713.jpg
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan