Wasmachine Zanussi 1600 aardlekschakelaar gaat er uit

Vanmorgen sloeg mijn aardlekschakelaar door, gebeurt wel vaker zonder zichtbare reden en dan draaide ik hem zonder problemen weer aan, maar vandaag had ie er geen zin in, elke keer als ik de schakelaar weer omdraaide sloeg hij binnen twee minuten weer door.

Ik had alleen mijn wasmachine aan (40° was, machine half jaar oud, draait dagelijks). Die heb ik voor de zekerheid maar uitgedaan en de aardlekschakelaar weer aangedaan, nu blijft die het doen. Maar zit nu zonder schone was.
 
Het voordeel is dat we weten waar de fout zit.

Het zoeken op zich kan anders lang duren. Het lijkt me een mooi probleem voor de witgoed collega's.

Als merk en type bekend zijn, kunnen zij misschien wat aanwijzingen geven richting onderdelen die dit vaker hebben.

Zelf zou ik eerst naar het element en dan de motor kijken.
 
Als de wasmachine "pas nieuw" is dan mag de aardlekschakelaar er al helemaal niet door uit gaan. Dan is er iets met die wasmachine niet in orde.

En omdat die machine dus ongetwijfeld nog onder garantie valt, zou ik als eerste naar de leverancier gaan, en het probleem daar bespreken.

Want indien je er zelf aan gaat knutselen ben je de garantie kwijt!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Forum statistieken

Onderwerpen
157.926
Berichten
1.040.587
Leden
111.954
Nieuwste lid
Pietertje!
Back
Bovenaan Onderaan