Waar rust deze muur op?

Edwinnn

Vaste Beantwoorder
Ik wil de badkamer op de BG vernieuwen en alles eruit slopen, vooral ook de muurtjes om de douche (foto 1). De muurtjes staan niet op de bouwtekeningen. Voor de zekerheid wil ik toch onderzoeken of ze een functie hebben, er is wel meer tijdens de bouw toegevoegd wat niet is ingetekend... De muurtjes zijn 10 cm dik en betegeld. Ik heb er nog geen gat in gemaakt om te kijken waar ze van gemaakt zijn, maar in huis is verder uitsluitend baksteen, betonsteen en porisoblok gebruikt, geen andere blokken.

Op de eerste verdieping staat min of meer boven de muurtjes een hele zware en solide muur (foto 2, spouwmuur van de eerste verdieping van het het bijgebouw loopt hier binnen twee meter door, de kamerindeling is anders dan op de BG). Waar rust deze op, alleen op de vloer???

De muur is gearceerd ingetekend op de tekening van de vloer van de eerste verdieping (foto 3 bij de pijl).

Op een tekening die volgens mij gaat over vloerbelasting en extra wapening is ter hoogte van de muur het en en ander ingetekend en geschreven (foto 4 bij de pijl, foto 5 uitvergroot).

Is er op basis van deze tekeningen iets te zeggen? Ik heb er eventueel nog meer, maar deze leken me het meest relevant. Waar draagt de muur op? Is dit op een versterkt deel van de verdiepingsvloer of....?



d4df61af-889c-4c96-b5f5-13e7c43fe06d.jpg

02e04313-73e4-4ec1-b405-077b82f887a2.jpg

bac9b6ef-d731-4e0b-84e6-6932fede69e2.jpg

ae4ca543-113a-4713-bc12-cf2aaf5eec50.jpg

1000019992.jpg
 
Laatst bewerkt:
Aanvulling: nu ik het nog eens goed bekijk zijn de op tekening 4 en 5 aangegeven muurdelen waar iets bij staat geschreven allemaal muurdelen op de eerste verdieping waaronder op de BG geen muur staat. De kamerindeling is nl. anders.
 
Dank je @Boertje125 . Ik verwachtte niet dat de muurtjes in de badkamer dragend waren, maar had ook geen beeld van hoe die zware muur op de verdieping gedragen werd. Op alle plaatsen waar er geen muur onder zit is dan inderdaad de belasting op de vloer gerekend. Er zit nog een hele tabel over bijlegwapening bij, die zal dan wel extra aanwezig zijn op die plekken. Moet goed komen dan.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan