Voegen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste klussers,

Ik kwam dit forum tegen en moet mijn lof even uitspreken over al deze handige tips die hier staan vermeld.
Nu hoop ik dat jullie mij ook kunnen helpen.

Ik heb 4 dagen terug mijn badkamer betegeld en ingevoegd.
Maar op de dag dat ik ben begonnen was met voegen en klaar was, heb ik een misstap gedaan waardoor ik door mijn rug ben gegaan.

Nu is me dat gebeurd voordat ik dus de voegen netjes nat wou gaan afwassen, dus jullie kunnen het mischien al aanvoelen dat de voegen nu zijn ingehard en het overtollige voegsel dus er nog zit.

Hebben jullie mischien een handige tip voor me hoe ik dit nog enigszins weer mooi krijg weg gewerkt?

Mvg Pascal.
 
Ik zou een tegelzettersbedrijf bellen, misschien weet die hier antwoord op.

Het lijkt me geen eenvoudige klus, de voegen worden knap hard.
 
Ik heb iets soortgelijks gehad, voordat ik op vakantie ging wilde ik de zaak voegen (kon het tijdens de vakantie mooi uitharden), maar door teweinig tijd heb ik het niet goed uitgewassen.

Ik heb de voegen uitgekrabt met een voegenkrabber :) dat is een handvat met twee metalen plaatjes aan het uiteinde, waarvan het uiteinde is voorzien van harde puntjes (lijkt op opgelijmd zand). Voor dunnere voegen kan je 1 van de 2 plaatjes weghalen.

Maar het wegkrabben ging erg makkelijk, veel makkelijker dan oude voegen. Misschien had ik de voegspecie niet juist aangemaakt, of kwam het doordat de voeg geen nabehandeling heeft gekregen, maar het was zacht genoeg om er snel uit te krabben.

Het tooltje beschadigt overigens het glazuur van de tegels niet!

Ik hoop dat de beschrijving duidelijk is, misschien weet iemand een foto?

grtz
Henk

voegenreiniger.jpg
 
Een stevig plamuurmes en zo'n raamkrabbertje wellicht voor het cement op de tegels? En zoals Jan al zegt misschien voorbehandelen met iets van een tegelzaak om het wat los te maken.
 
Bedankt voor het toevoegen van het plaatje. Bij mij lukte het ook met deze krabber het spul van de tegels zelf af te krabben, en was het niet nodig de voegen voor te behandelen.

Ben benieuwd of het TS ook lukt, of dat ik gewoon het voegsel niet goed had aangemaakt. :roll:

grtz
Henk
 
Ik heb wel eens de te dikke, uitgeharde voegsluier in mijn hele badkamer weggehaald met watervast fijn schuurpapier om een schuurblokje. Goed gelukt. (Dit waren geen glanzende tegels)
 
Bedankt mensen,

Ik ben maar alvast met wat schuurpapier aan de gang gegaan en moet zeggen, het eindresultaat is verbluffend. :D
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan