Vochtige plekken binnenkant dak

Aan de binnenkant van mijn opbergzolder zitten wat vochtige plekken. Nooit druppels. Opvallend is dat ze rond schroeven zitten en rondom de kier tussen de platen. Buitenkant dak is pur met dakpannen, die goed liggen en niet stuk zijn. Zou dit condensvorming kunnen zjjn of zou het toch van buiten komen ?
1000025678.jpg
 
Ja, 100% dat dit condens is: Het metaal van de schroeven geleidt de warmte beter, en rond de kieren heb je gewoon een luchtlek.
 
Dank voor de reactie! Ik zal de kieren daar proberen dicht te maken. Het is best beetje tochtig in de nok. Ook vaker luchten daar kan.
Hele stuk isoleren zou ook kunnen maar is flinke klus.
 
Op zich is ventilatie niet verkeerd voor een onverwarmde ruimte. Is het dak geïsoleerd of totaal niet?
 
En daar onder. Ergens is het warm en er is ook wat vocht en die gaat naar koud.
In die trek naar buiten ligt het dauwpunt daar ontstaat dan iets van condens het is weinig maar het is zichtbaar.
De temperatuur daar is te laag of de luchtvochtigheid is te hoog.
 
Ja, er zit een heel huis onder waarin geleefd wordt, dus vocht genoeg. Blijkbaar komt dat ook in de nok terecht. Dank voor het meedenken !
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan