Vliering maken in schuur

Hallo beste mensen,

In mijn schuur wil ik graag een vliering maken om wat zwaarder materieel te plaatsen.
Gewicht van het te plaatsen materieel zal tot een 2000 kg maximaal worden.
Staanders is slecht , want dan heb ik niet genoeg ruimte om te draaien met Traktor.

2026-03-19 11_10_19-_ Unnamed - FreeCAD 1.0.2.png


De lengte zal 4 meter worden.
Diepte: 2 meter
De balken rondom zijn 10x10 en de vloer die erop komt worden planken van 4cm dik.
De buitenmuur is aan de lange kant 30 cm dik ( gewapend beton)
De buitenmuur aan de korte kant is 20 cm dik ( gewapend beton)

Zoals op de schets te zien is, wil ik graag de vliering ophangen en zat aan dit te denken:
Staalkabels 16mm ( kunnen dragen tot 2700kg volgens de beschrijving)
2026-03-19 11_18_30-Miscellaneous (E_) - File Explorer.png


In de muur:
2 van deze ringen (M30 of M36, onder een hoek van 45 graden kan de M36 versie 2300kg hebben en de M30, 1600kg)

2026-03-19 11_19_46-_ Unnamed - FreeCAD 1.0.2.png

2026-03-19 11_23_18-_ Unnamed - FreeCAD 1.0.2.png


Met een stuk eindloos draad van M30 of M36 , door de muur van 30 cm en met een moer aan de buitenkant bevestigen.

Of , wat gemakkelijk zal zijn, de 2 Ringen en een stuk draadein ( 10 cm? ofzo) chemisch verankeren in de muur.

Zie ik iets over het hoofd, nog andere ideen ?

Bedankt,
Cor
 
Ik zou dit door een constructeur laten berekenen. Je hebt weinig tot geen veiligheidsmarge.
 
2000 kg, netjes verdeeld komt (ruim) minder dan de helft op de staalkabels, meestal verdeel je juist niet netjes en plaatst je de zware kant van dingen aan de muurkant.
In de tabellen zit een marge, dat moet je ergens kunnen vinden.

Waarom neem je die ring op die manier in de tabel, op de balk (ipv aan de zijkant) en die kan 3300 kg hebben. (er komt "slechts" 500kg per ring)

Die 16mm kabel heeft als ik snel kijk een minimale breeksterkte van 148kN (grofweg 15.000 kg)

Maar het belangrijkste:
"30 cm dik ( gewapend beton)"
Weet je dat zeker? Dat is een behoorlijke dikte, dan wordt ik nieuwsgierig wat voor een gebouw het is.

Chemisch anker is prima, maar als je denkt m30 nodig te hebben, dan is 10cm in de muur niet voldoende.
 
Waar heb je de tabellen van die oogbouten opgeduikeld?
krachten in kg is vreemd dat is niet de juiste eenheid

een M36 4.6 bout kan ongeveer het 10voudige hebben het lijkt me niet dan je dan dergelijke zwakke oog moeren zou maken
 
Laatst bewerkt:
Als dat een hef tabel is, dan zou daar wel eens een grote veiligheidsmarge in kunnen zitten. (dan is kg ook logisch)
Uit mijn hoofd een factor 8 (maar dat is een gok)
Denk daarom ook zo'n verschil in de breeksterkte van de kabel en de 2700kg in de vraag.
 
Ik probeer voor me te zien hoe een dikke auto (2000 tot 2500 kg) aan een paar staalkabels aan het plafond hangt.
Zal best kunnen lukken, maar breken de bevestigingsmiddelen niet uit de houten balkjes?
Gevoelsmatig zou ik het niet doen. Maar wie ben ik...

De traktor moet kunnen keren. Die kan dus niet achteruit rijden?
Er kan geen kolom worden geplaatst. Ook niet op een "taktische" plaats, zodat de traktor er omheen kan rijden?
Wellicht is het een kleine ruimte. Kan er geen hoofdligger worden gemaakt van de ene kant naar de andere kant? Beetje hoger dan 100 mm natuurlijk.
 
Als de tabel specifiek met hijswerkzaamheden te maken heeft zal er inderdaad een hogere veiligheid op zitten
 
Hier ben ik weer.

@Jackd : Goed punt , de staalkabel 16mm, kan ook natuurlijk dunner , maar dat zijn de kosten niet en 16mm ziet er beter uit ( het oog wil ook wat)

Heb het nog even nagekeken , de muur is zelfs 35 cm dik , reden is , dat deze tegen een " berg" gestort is en de druk van de berg moet kunnen houden:
2026-03-28 23_59_20-A1 Einreichplan Maschinenhalle Van Loon Thiersee 070322 (1).pdf - PDF24 Re...png

2026-03-29 00_00_09-A1 Einreichplan Maschinenhalle Van Loon Thiersee 070322 (1).pdf - PDF24 Re...png

2026-03-29 00_00_32-Einreichplan Maschinenhalle Van Loon Thiersee 010322 - Bild # 2.tiff.png


Wat betreft:
Waarom neem je die ring op die manier in de tabel, op de balk (ipv aan de zijkant) en die kan 3300 kg hebben. (er komt "slechts" 500kg per ring)

Aan het hout kan ik die natuurlijk wel zo bevestigen dat de bovenkant van het hout bevestigt wordt , maar de kant van de betonen muur, dat is de "zwakkere schakel" denk ik en dan kom ik op deze tabel uit: (zie rode pijl)
2026-03-29 00_10_34-maschi - Search Results in Documents (D_) and 1 more tab - File Explorer.png


Chemisch anker: Hoever zou het draadeind dan erin moeten zijn? Door en door boren en dan met een Metaalschijf/ring en moer is ook geen probleem en evenveel werk. Wat zou beter zijn?

@Boertje125 : Die tabellen heb ik gegoogled:
Tabellen website

@Ronny : 10x10 balken, daar heb ik er nog een hoop van liggen.
Inmiddels is het plan al iets veranderd en wordt de vliering waarschijnlijk "ietsjes" langer, deze komt dan 90 graden haaks op een andere balk die wel wordt ondersteund De balk die "opgehangen" wordt , zal dan een 15x25cm zijn en 8 meter lang. Het idee van de eerste foto bij post 1 blijft hetzelfde , alleen iets langer en hij sluit aan op een andere vliering die wel is ondersteund.
Heb even snel een schets gemaakt:
Donkerblauw is de bestaande vliering (8 meter lang en 4 meter breed), deze wordt ondersteund met de groene balken.
Donkergroene ronde stip is waar de vliering in het midden wordt ondersteund met een paal.
Lichtblauw is de nieuwe vliering .
2026-03-29 00_29_45-2026-03-29 00_23_21-2026-03-28 23_59_20-A1 Einreichplan Maschinenhalle Van...png



@Tapas , natuurlijk kan de traktor achteruit rijden , heeft zelfs 4 wiel besturing , desalnietemin moeten er 2 traktoren naast elkaar komen te staan , en er moet ruimte genoeg zijn om met beide te kunnen draaien , dat zal niet gaan als er nog meer palen in deze hal komen. Die ene die er nu is ( groene ronde stip) staat al enorm in de weg.

Hoofdligger van muur tot muur gaat niet , want zoals op de schets hierboven te zien is zit er een andere vliering "in de weg". Eventueel een hoofdligger van muur tot muur en onder de bestaande vliering zou dan 12 meter lang moeten zijn, dat zal een enorm dikke houten balk worden, en een H-stalen balk ook veel te dik.

8 Meter houten balk, met bijvoorbeeld 3 ophangpunten (ogen en staalkabels), de uiteinden van de balk, aan een kant met een beugel in de betonmuur en de andere kant van de 8 meter balk met een beugel aan de andere vliering. dat zou moeten gaan.

Zal best kunnen lukken, maar breken de bevestigingsmiddelen niet uit de houten balkjes?

Daar maak ik me geen zorgen om , de 10x10 balken (of met de update 15x25 cm) , door en door boren , met eindloos draad, grote schijf en moer aan de onderkant van de balk vast maken.


Cor

2026-03-29 00_23_21-2026-03-28 23_59_20-A1 Einreichplan Maschinenhalle Van Loon Thiersee 07032...png
 
Laatst bewerkt:
Een ander voordeel van door en door boren is dat het er makkelijk weer uit kan en hergebruikt als je iets wil veranderen.
Een nadeel kan vocht zijn.
(chemisch anker uitslijpen en dichtsmeren en je ziet er ook niks meer van)

Chemisch anker is zeer sterk, ik kom ergens in een tabel o.a. deze waarden tegen,
M30: 280mm diep, ~300kN (30.000kg)
M16: 125mm diep, ~30kN (3.000kg)

In jouw geval zal 125mm diep met M30 vast ook goed gaan, maar dan gebruik je die M30 eigenlijk verkeerd, want het chemisch anker is dan de zwakke plek geworden. Dan kan je net zo goed m16 gebruiken.
Bij die M30 hoort volgens "mijn" tabel 280mm boor diepte.
(die tabel is van een merk van glazen breek capsules) dat ik niet ken, dus de tabel zoeken van het merk dat je zou willen gebruiken)

"Het oog wil ook wat" :prima:
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan